Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Yücel Yılmaz Veteriner Hekim
Veteriner Hekim

Yücel Yılmaz

5 Program
1019143 İzlenme
26 Cevap
2 UZMANTV Ödülü
Cevapları 1 milyondan fazla izlendi.
Yücel Yılmaz; Veteriner Hekim, Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Bahçesi Hayvan Yönetim Müdürü.

1973 yılında Trabzon'da doğdu. Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nden 1995 yılında mezun oldu. Askerlik döneminde mikrobiyoloji alanında çalışmalar yaptı. 1995-1996 yıllarında kendi kliniğinde büyükbaş hayvanlar ile ilgili araştırmalar gerçekleştirdi.

1997 yılından bu yana Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkı'nda hayvanlar ve botanik konusunda sorumlu veteriner hekim olarak çalışmalarına devam eden Yücel Yılmaz, Bu süreçte Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği (EAZA) içerisinde birçok koruma programında aktif rol aldı.

EAZA'da "red list" olarak tanımlanmış nesli tükenmekte olan canlıların üreme ve doğal yaşama kazandırılma projesinde Türkiye yöneticiliği yaptı. Bunun yanı sıra, tropikal iklim kuşlarının yavrulatılması, EAZA Ape Conversation Campaing, EAZA Ex-situ ve Bengal, Sibirya kaplanları üzerinde üreme çalışmaları, Dubai'de doğal yaşamı kurtarma teknolojileri ve tıbbi müdahaleler konusunda seminer çalışmalarında bulundu.

Halen Marmara Bölgesi Yaban Hayatı Koruma Tesisi'nde yöneticilik yapan Yücel Yılmaz, 138'i nesli yok olma tehlikesi altında ya da yüksek oranda bu riske sahip 198 farklı türün bulunduğu Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Bahçesi'nde hayvan yönetim müdürü olarak çalışmaya devam ediyor.
Hepsini Göster
Adres
Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Bahçesi: Tuzla Cad. No:15 Bayramoğlu, Darıca Gebze/Kocaeli
Telefon
0262 653 66 66 - 0262 653 83 15
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin