Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Sevil Yavuz Uzman Pedagog
Uzman Pedagog

Sevil Yavuz

3 Program
108872 İzlenme
15 Cevap
3 UZMANTV Ödülü
Cevapları 100 binden fazla izlendi.
Sevil Yavuz; Uzman Pedagog, Pedagoji Uzmanı, Çocuk, Ergen ve Aile Psikologu, Uzman Psikolojik Danışman, Aile ve Çift Terapisti, Oyun Terapisti, Öğretim Görevlisi, Parenting Skills & Counseling Center Kurucusu.

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık ve Okul Öncesi Öğretmenliği olmak üzere iki lisans programından yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Ardından Londra'da eğitim alan Yavuz bu aralıkta çeşitli eğitim kurumlarında gözlem yaparak çocuk yetiştirme stilleri ve aile yapılarını inceledi.

Türkiye'ye döndükten sonra Birtish International Schools gibi çeşitli kolej ve anaokullarında danışmanlık yaptı. P&G'ye ait Prima ve Orkid markalarının pedagojik danışmanlığını üstlendi.

Çeşitli oyun terapisi eğitimleri aldı. Ardından psikoloji üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlığını aldı. Halen klinik psikoloji üzerine doktora programına devam eden Sevil Yavuz, bunun yanı sıra Beykent Universitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam ediyor.

2008 yılında Türkiye'de bir ilk olarak, sadece ebeveyn ve çocukları için Parenting Skills & Counseling Center adlı anne baba becerilerini geliştirme merkezini açtı ve burada ailelere anne baba becerilerini geliştirebilmeleri için eğitim danışmanlık ve terapi hizmeti vermeye başladı.

Milliyet Gazetesi'nin internet sitesindeki "Çocuk & Ergen Psikolojisi" köşesi başta olmak üzere çeşitli sağlık, eğitim dergilerinde ve gazetelerde köşe yazıları yazan, TV programları ve haber bültenlerinde uzman görüşlerini paylaşmaya devam eden Yavuz, firmalara kurumsal danışmanlık hizmeti de sunuyor.

İyi derece İngilizce bilden Yavuz, yabancı ailelere de danışmanlık hizmeti sunuyor.
Hepsini Göster
Adres
Bahçeşehir/İstanbul
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin