Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Kemal Özkan Sünnet Uzmanı
Sünnet Uzmanı

Kemal Özkan

2 Program
647097 İzlenme
14 Cevap
3 UZMANTV Ödülü
Cevapları 500 binden fazla izlendi.
Kemal Özkan; Sünnet Uzmanı, Sünnet Sarayı Kurucusu, 628. Kırkpınar Ağası.

1933 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Darende Cumhuriyet Okulu'nda tamamladı. Eylül 1953'te İstanbul Sağlık Koleji'nden mezun oldu. 26 Aralık 1956'da İstanbul Levent'teki halen mevcut olan sağlık evini açtı.

1964 yılında ilk kez hastane dışında lokal anesteziyle sünnet yapmaya başladı. 27 Haziran 1976'da çalışmalarını şu anda da sürdüren Sünnet Sarayı'nı kurdu. Bugüne dek bir günlükten 85 yaşına kadar toplam 115,000 sünnete imza attı.

1987 yılında ilk defa sünnette lazer teknolojisini kullandı. Ancak çok pahalı bir sistem olması nedeniyle devam etmedi. 29 Ekim 1967'de Darende'de ilk toplu sünnetini 47 çocukla gerçekleştirdi.

Adana, Adapazarı, Ağrı, Antalya, Araklı, Batman, Bingöl, Bursa, Çorum, Eleşkirt, Edirne, Elazığ, İzmir, Kağızman, Kiğı, Kocaeli, Malatya, Malazgirt, Samsun; yurtdışında Afganistan, Almanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Kazakistan, Kosova ve Libya'da toplu sünnetlerde binlerce çocuğu sünnet etti.

1971'de Köln'de 25 çocukla Almanya'da toplu sünneti başlattı ve Alman Sağlık Bakanlığı'nca "sünnetçilik" iznine sahip ilk ve tek sağlık çalışanı olarak, süresiz oturma ve çalışma yetkisine sahip oldu.

1989 yılında 628. Kırkpınar Ağası olarak görev yaptı. Halen İstanbul'da bulunan Sünnet Sarayı ağırlıklı olmak üzere Türkiye'nin ve dünyanın her köşesinde sünnet hizmeti vermeye devam ediyor.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin