Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Ali Tezel Sosyal Güvenlik Uzmanı
Sosyal Güvenlik Uzmanı

Ali Tezel

4 Program
933940 İzlenme
23 Cevap
5 UZMANTV Ödülü
Cevapları 500 binden fazla izlendi.
Ali Tezel; Sosyal Güvenlik Uzmanı, Köşe Yazarı, Televizyon Programcısı.

1966 yılında Ödemiş'te doğdu. İlkokulu Ödemiş'te okuduktan sonra ortaokulu İzmir Buca Lisesi'nde, liseyi ise Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde tamamladı.

Lisenin ardından Nevşehir'de sağlık memuru olarak göreve başladı. 1987-1989 yıllarında Ankara Numune Hastanesi'nde memuriyete devam ederken, Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği Bölümü'ne devam etti.

1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.

1995'te Sosyal Sigortalar Kurumu'nda sigorta müfettiş yardımcısı olarak göreve başladı. 1998 yılında sigorta müfettişliğine atandı. Halen Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı İstanbul 1 No'lu Grup Başkanlığı'nda görev yapıyor.

Ali Tezel, 10 yılı aşkın süre Akşam gazetesindeki köşesinde, 2 yıl boyunca SkyTürk televizyonundaki "Çalışma Hayatı" ve Kanaltürk'te "Ali Tezel'le Çalışma Hayatı" programında sosyal güvenlik ile ilgili sorunlara çözümler bulmak üzere çalıştı. Halen Samanyolu haber kanalında "Ali Tezel'le İşimiz Var" programını hazırlayıp sunuyor.

Yayımlanmış kitapları arasında "Yargı Kararlarıyla Donatılmış Sosyal Sigorta Mevzuatı ve Bağ-Kur Yasası" ve "Sosyal Sigortalar Mevzuatı ve Örnek Yargı Kararları" bulunuyor.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin