Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Psikiyatri Uzmanı
Psikiyatri Uzmanı

Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir

7 Program
2019559 İzlenme
43 Cevap
3 UZMANTV Ödülü
Cevapları 1 milyondan fazla izlendi.
Aytül Çorapçıoğlu Özdemir; Psikiyatri Uzmanı, Profesör Doktor,

1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mecburi hizmetini Aksaray'da sağlık ocağı sorumlu hekimi olarak yaptı. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde psikiyatri ihtisasına başladı. Çocuk psikiyatrisi rotasyonunu ve tez çalışmalarını Gazi Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda tamamladı.

1996 yılında psikiyatri uzmanı olarak Kocaeli Üniversitesi Mediko Sosyal Birimi'nde çalışmaya başladı. 1997 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'na yardımcı doçent olarak atandı ve ilerleyen yıllarda akademik çalışmalarına doçent ve sonrasında profesör olarak devam etti.

Türkiye Psikiyatri Derneği ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikiyatrik Tıp Derneği kurucu üyesi ve Türkiye Psikiyatri Derneği "Birinci Basamakta Psikiyatri" Çalışma Birimi koordinatörü olan Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, 6 psikiyatri dergisinin de bilimsel danışma kurulu üyesi.

Yurtdışı ve yurtiçinde yayınlanmış 100'e yakın makalesi ve 60'dan fazla bildirisi bulunan Özdemir, 16 kitap ve kitap bölümünde yazarlık yaptı. Yurtiçinde ve yurtdışında akademik çalışmaları ile 6 kez ödül kazandı.

Marmara depremi sonrasında Kocaeli ilinde afetzedelerle "debriefing ve psikolojik bilgilendirme" amaçlı grup toplantıları düzenledi. Bunun yanı sıra birinci basamaktaki hekimlerin travmaya uğramış hastaları tanıması ve tedavi etmesini amaçlayan "Depreme Rağmen Yaşamak" adlı eğitim projesinin hazırlanmasında proje koordinatörü ve eğitimci olarak çalıştı. Proje kapsamında Türkiye'de çeşitli bölgelerde 1500'e yakın birinci basamak hekimine travma hastalarında uygun tedavi eğitimi verildi.

"Genel Tıpta Psikiyatrik Bozukluklar ve İlaç Etkileşimleri" konularında eğitim programları hazırladı ve bu alanda 500'den fazla uzman hekim ile eğitim toplantıları düzenledi. Psikiyatrik hastalıklar için tanı koydurucu bir ölçek olan "SCID-CV'nin Türkçe'ye Uyarlanması" projesinde proje koordinatörü olarak görev aldı ve 400'den fazla psikiyatri araştırma görevlisi ve hekimine "SCID-CV kullanımı" eğitimi verdi.

"Orta Öğrenim Öğrencilerinin Aile Eğitim Projesi" kapsamında 8 orta öğrenim kurumunda 1000'e yakın öğrenci velisi ile "Ergenlik ve Merhaba Hüzün" konulu etkileşimli grup toplantıları düzenledi.

Yoğun bakım hekim ve çalışanlarına "Birbirimizi Anlamak, Tükenmişlik ve Etkili Hasta Bakımı" konulu grup terapi eğitimleri yanı sıra, çeşitli ilaç firmalarına "motivasyonel görüşme teknikleri, satış teknikleri, etkili beden dili kullanımı, depresyonun klinik izdüşümleri, kötü haber verme teknikleri, mutlu yaşama yöntemleri ve zamanı etkili kullanma" konularında eğitimler verdi.

Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, 2005 yılından bu yana Yorum Danışmanlık'ta terapi ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor.
Hepsini Göster
Telefon
0212 248 85 85
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin