Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Op. Dr. İlker Manavbaşı Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. İlker Manavbaşı

1 Program
21633 İzlenme
5 Cevap
0 UZMANTV Ödülü
İlker Manavbaşı; Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı, Operatör Doktor.

1971 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı şehirde tamamladı. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Aynı yıl TUS sınavında dereceye girerek Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda uzmanlık yapma hakkı kazandı. Bu dönemde Finlandiya, Kuopio Üniversitesi ve ardından İsveç, Linköping üniversitelerinde gözlemci doktor olarak bulundu.

2001 yılında uzmanlığını tamamladıktan sonra, İstanbul Özel İren Hastanesi'nde El Cerrahisi Bölümü şefi olarak 2004 yılına kadar çalıştı. Ardından, ONEP Plastik ve Estetik Cerrahi Kliniği'nde, Prof. Dr. Onur Erol ile önce fellow olarak, ardından partner olarak görev yaptı.

2006 yılından bu yana estetik cerrahi pratiğine Levent'te bulunan muayenehanesinde devam eden Manavbaşı'nın uzmanlık alanları arasında; estetik-fonksiyonel burun ameliyatları, derin tabaka yüz germe, göz çevresi gençleştirme ameliyatları ve mega-liposuction (5 litre üzeri yağ alma) bulunuyor.

En büyük amacı olan tek ameliyat ile ideal burun şeklini elde etmek ve burun ameliyatlarında karşılaşılan temel sorunları gidermek için geliştirdiği tekniklerden iki tanesini 2008 yılında İtalya'da Pastik Cerrahi Sempozyumu'nda sundu.

Burun çökmelerini engelleyen ve eğri burunların bir seansta kalıcı düzelmesini sağlayan teknikleri 2010 ve 2011'de dünyanın sayılı estetik cerrahi dergilsinde yayımlanmaya hak kazandı.

Op. Dr. Manavbaşı, halen bilgisayarda oluşturulan burun simülasyonlarının ameliyat sırasında hasta burnuna uygulanmasını sağlamak amacıyla geliştirdiği diğer teknikler üzerinde çalışıyor.

Profesyonel dernek üyelikleri:
  • İstanbul Tabip Odası
  • Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
  • Estetik Plastik Cerrahi Derneği
Hepsini Göster
Uzmandan randevu al
Adres
Konaklar Mah. Akasyalı Sk. No:10 4.Levent Beşiktaş/İstanbul
Telefon
0212 247 93 74 - 0212 291 60 59
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin