Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Özay Fecht Oyuncu Eğitmeni
Oyuncu Eğitmeni

Özay Fecht

2 Program
218363 İzlenme
16 Cevap
4 UZMANTV Ödülü
Cevapları 100 binden fazla izlendi.
Özay Fecht; Oyuncu Eğitmeni, Oyuncu.

Özay Fecht, kamera karşısı oyunculuk dersleri vermektedir ve bu konuda workshop'lar düzenlemektedir. Ayrıntılı bilgiyi uzmanın e-postası olan ozay.fecht@yahoo.com adresinden edinmek mümkün.

1953 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Özay Fecht, 1971'de Berlin'e yerleşti. Berlin'de 3 yıllık pandomim eğitimi alan Fecht, meslek olarak oyunculuğu seçti.

Almanca, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilen Özay Fecth, oyunculuk hayatı süresince 50'ye yakın sinema ve televizyon filminde rol aldı.

2006 yılında Schauspiel Leipzig Tiyatrosu'nda sergilenen Wildfrem'de misafir sanatçı olarak bulundu.

New York'ta yaşadığı iki yıl boyunca Actors Studio'dan ve Tom Cruise, Nicole Kidman, Jennifer Lopez gibi starlara da koçluk yapan Susan Batson'dan "Kamera Karşısında Oyunculuk" üzerine eğitim aldı.

Tevfik Başer'in yönetmenliğini yaptığı "40 m2 Almanya" filmindeki başrolü ile Almanya'nın Oscar'ı olan Bundesfilmpreis En iyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Erden Kıral'ın yönettiği Mavi Sürgün filmindeki rolü ile de Sinema Yazarları Derneği tarafından verilen En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Oyunculukla beraber kısa filme de gönül veren Özay Fecht bu konudaki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini yaptığı ve başrolünü oynadığı The Button'u çektikten sonra son olarak "The Touch" adlı kısa filmini de tamamladı.

2007'de İstanbul'a yerleşen ve "Kamera Karşısında Oyunculuk" dersleri vermeye devam eden Oyuncu Koçu Özay Fecht'ten eğitim alanların arasında Tuğba Büyüküstün, Uğur Aslan, Kıvanç Kasabalı, Fahriye Evcen, Burhan Öcal, Gökhan Tepe, Bergüzar Korel, Tolgahan Sayışman ve Sema Öztürk gibi tanınmış isimler var.
Hepsini Göster
Telefon
0216 418 42 94
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin