Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Doç. Dr. Ayşegül Bursalı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Doç. Dr. Ayşegül Bursalı

1 Program
278153 İzlenme
8 Cevap
3 UZMANTV Ödülü
Cevapları 100 binden fazla izlendi.
Ayşegül Bursalı; Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Doçent Doktor, Metin Sabancı Baltalimanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi I. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Şef Yardımcısı.

1952 yılında doğdu. Hacettepe Tıp Fakültesi'nden 1976 yılında mezun oldu. Aynı fakültede ortopedi ve travmatoloji ihtisası yaptı.

İhtisas süresi içinde davetli asistan olarak 7 ay süreyle Almanya'da bulundu. Uzman olarak 1981-1989 yılları arasında Ankara Dışkapı Çocuk Hastanesi'nde çalıştı.

İstanbul'da 1989-2005 yılları arasında sırasıyla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ortopedi ve travmatoloji kliniklerinde çalıştı.

Ekim 1992'de doçent, 2000 yılında şef yardımcısı unvanlarını aldı. Eylül 2005'ten beri Metin Sabancı Baltalimanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi I. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde şef yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Özel ilgi alanı pediatrik ortopedi olan Bursalı, graf tekniği ile kalça ultrason eğitimi almış olup ayrıca eğitmen yetkisine de sahip. Pes ekino varus'un (club foot) Ponseti tekniğine göre tedavisi konusunda Iowa Üniversitesi Avrupa listesinde.

Stuttgart Olga Hospital'de 2003 yılında, Dortmund Klinukum'da 2005 yılında çalıştı. 2008'de Münih'te "serebral palsi" için çalışmalara katıldı.

Bir dönem Avrupa Pediatrik Ortopedi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, iki dönem Türkiye'de Pediatrik Ortopedi Derneği Başkanlığı yaptı.

Bursalı'nın özellikle gelişimsel kalça çıkığı, pes ekino varus, perthes, spina bifida hastalıklarıyla ilgili araştırmaları halen devam ediyor.

Bilimsel dernek üyelikleri
  • Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği
  • Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği
  • Pediatrik Ortopedi Derneği
  • Avrupa Pediatrik Ortopedi Derneği
  • Spina Bifida Derneği
Hepsini Göster
Adres
Rumeli Hisarı Caddesi, No: 62, P.K.: 34470 Baltalimanı-İstanbul
Telefon
0212 323 70 75 (5 Hat)
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin