Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Doç. Dr. Ahmet Yıldızhan Nöroşirürji Uzmanı
Nöroşirürji Uzmanı

Doç. Dr. Ahmet Yıldızhan

3 Program
4953905 İzlenme
20 Cevap
5 UZMANTV Ödülü
Cevapları 1 milyondan fazla izlendi.
1Cevapları 2000 kezden fazla faydalı bulundu.
Ahmet Yıldızhan; Nöroşirürji Uzmanı, American Association of Neurological Surgeons Üyesi, Doçent Doktor.

1956 yılında Samsun'da doğdu. İlköğrenimini Bursa'da tamamladı. Kuleli Askeri Lisesi'ni birincilikle bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdi.

Askerlik görevini Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde nöroşirürji uzmanı olarak yaptı ve Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. Harvard Üniversitesi'nde eğitim gördü.

Özellikle bel fıtığı konusunda yaptığı bilimsel çalışmalar ABD'de yayımlanan klasik ders kitaplarında ve dünyadaki çeşitli dergilerde referans olarak yer aldı. Yurtiçi ve yurtdışından gelen çok sayıda bel fıtığı ve omurilik hastasına uyguladığı ameliyatlarla tanındı.

American Association of Neurological Surgeons (AANS) üyesi olan Doç. Yıldızhan, American Biographical Institute tarafından "Great Minds of the 21st Century" (Yirmibirinci Yüzyılın Büyük Akılları) arasında gösterildi.

Ayrıca International Biographical Centre, Cambridge tarafından "2000 Outstanding Intellectuals of the 21st Century" (Yirmibirinci Yüzyılın 2000 Önemli Entellektüeli) ve "Outstanding Scientists of the 21st Century" (Yirmibirinci Yüzyılın Önemli Bilimadamları) arasına dahil edildi.

International Biographical Centre, Cambridge tarafından "dünyanın en iyi 100 (TOP 100) doktoru" arasında gösterilen Ahmet Yıldızhan'a, yine aynı merkez tarafından 2014 yılında profesörlük unvanı da verildi.
Hepsini Göster
Adres
Valikonağı Caddesi No: 143/10 Nişantaşı, Şişli/İstanbul
Telefon
0212 241 74 24-25 - 0539 694 11 11
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin