Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Prof. Dr. Safiye Bilgin Nöroloji Uzmanı
Nöroloji Uzmanı

Prof. Dr. Safiye Bilgin

5 Program
1804378 İzlenme
32 Cevap
2 UZMANTV Ödülü
Cevapları 1 milyondan fazla izlendi.
Safiye Bilgin; Nöroloji Uzmanı, Profesör Doktor.

1950 yılında Manisa'da doğdu. İzmir Halitbey İlkokulu'ndan mezun oldu. Ortaokul ve lise öğrenimini Özel Çamlaraltı Koleji'nde tamamladı. 1973 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

Aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Kliniği'nde asistan olarak göreve başladı. "Diyabetik Hastalarda Tüm Gece Uyku EEG'si" konulu uzmanlık tezini verdi ve başasistan olarak göreve başladı.

5 yıl çocuk nörolojisi, EEG, EMG, nörooftalmoloji - otoloji, kas hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi, parkinson polikliniklerinde ve serviste rotasyon ile görev yaptı.

"Kanserin Kas ve Periferik Sinirlerde Uzak Etkilerinin Histokimyasal, Elektrofizyolojik ve Elektron Mikroskobik Olarak Araştırılması" konulu doçentlik tezini vererek 1981'de doçent oldu.

Mart 1988'de Merkezi Sistem Yabancı Dil Sınavı'nı verdi ve 1988 Eylül ayında Profesör ünvanı alarak aynı klinikte görevime devam etti.

1983 yılından emekli oluncaya dek EEG Labratuarı'nın sorumluluğunu yürüttü ve erişkin ve çocuk EEG'lerini değerlendirdi, epilepsi ve başağrısı polikliniklerinin sorumlusu olarak da araştırmalarınıı sürdürdü. Eylül 2004'te kendi isteğiyle emekli oldu.

Toplam 100'ün üstünde yerli ve yabancı tıbbi yayını bulunan Bilgin halen, kendi muayenehanesinde çalışmalarına devam ediyor.
Hepsini Göster
Adres
Muhittin Üstündağ Caddesi No:31 Kat:1 Koşuyolu, Kadıköy/İstanbul
Telefon
0216 478 16 94
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin