Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Dr. Elem Ayça Kaya İç Hastalıkları Uzmanı
İç Hastalıkları Uzmanı

Dr. Elem Ayça Kaya

23 Program
3539287 İzlenme
126 Cevap
5 UZMANTV Ödülü
Cevapları 1 milyondan fazla izlendi.
1Cevapları 2000 kezden fazla faydalı bulundu.
100 sorudan fazla cevapladı.
Elem Ayça Kaya; İç Hastalıkları Uzmanı, Doktor.

UZMANTV'de yetişkinlerde yüksek ateş, karın ağrısı, mide bulantısı, kilo verememe nedenleri, hipoglisemi, ağız kuruluğu, diyet yanlışları, sağlıklı zayıflama yöntemleri gibi konularda bilgi ve deneyimlerini paylaşan Dr. Elem Ayça Kaya, tıp eğitimini Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde aldı. İhtisasını Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde iç hastalıkları üzerine yaptı. 

Şişmanlık tedavisi üzerine çok sayıda klinik araştırması bulunan Dr. Elem Ayça Kaya'nın özellikle "şişmanlık tedavisinde kombine ilaç kullanımının, tekli ilaç kullanımına üstün olmadığını gösterdiği" çalışması, dünyada bir ilk oldu ve başta İtalya'daki 5. Avrupa Endokrinoloji Kongresi olmak üzere birçok kongrede, ayrıca yurtiçinde ve yurtdışında çok çeşitli bilimsel dergide yayımlandı. 

Uzmanlık tezini "karaciğer yağlanması ve risk faktörleri" üzerine yaptı. Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine ders verdi. İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Merkezi'nin kuruculuğunda, koordinatörlüğünde, check-up merkezinin yeniden yapılandırılmasında görev aldı. Çok sayıda televizyon kanalındaki sağlık programlarında, gazetelerde ve aylık dergilerin sağlık köşelerinde röpörtajları yayımlandı. 

2010 - 2012 yılları arasında Kanal D'nin "Doktorum", 2012 - 2014 yılları arasında Star TV'nin Melek adlı programlarında sağlıklı beslenme, kalıcı zayıflama ve metabolizma üzerine yayınlar hazırladı.

Doğan Yayın Evi'nden basılan "Sayarak Zayıfla 5333" ve "Sayarak Zayıfla Mutfakta" ve Dr. Ayça Kaya Beslenme Saati" kitaplarını yazdı.

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Türk Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği, Avrupa Obezite Çalışma Grubu, Antiaging Eğitim ve Araştırma Derneği, Türk Tabipler Birliği Derneği üyesi olan Dr. Ayça Kaya halen kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.
Hepsini Göster
Adres
Muayenehane, Bağdat Cad. Camat Apt. 185/1 Çiftehavuzlar, Kadıköy/İstanbul
Telefon
0216 385 55 34
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin