Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Prof. Dr. Murat Öncel Göz Hastalıkları Uzmanı
Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Murat Öncel

1 Program
10175 İzlenme
7 Cevap
0 UZMANTV Ödülü
Murat Öncel; Göz Hastalıkları Uzmanı, Profesör Doktor.

1959'da Amerika'nın Ohio eyaletinde doğdu. İlkokuldan sonra Türkiye'ye dönen Öncel, 1982'de İstanbul Üniversetisi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

İstanbul Üniversetisi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda göz hastalıkları ihtisasını yaptı. Ardından ABD'de sırasıyla Mayo Clinic, Cleveland Clinic ve LSU Eye Center'da Prof. Dr. G. Peyman'ın yanında vitreoretinal cerrahi üst ihtisasını tamamladı.

1989 yılında İstanbul'da ilk defa vitrektomi ameliyatlarını gerçekleştirmeye başladı. Sırasıyla, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Aksaray Vatan Hastanesi, Alman Hastanesi, Dünya Göz Hastanesi vitreoretinal cerrahi merkezlerinin kurulmalarında öncülük yaptı.

Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesini kurdu ve buranın başhekimliğini yaptı. Öncel aynı üniversitede göz hastalıkları anabilim dalı başkanlığı görevinde de bulundu.

Öncel halen Yeditepe Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde davetli, misafir öğretim üyesi olarak dersler veriyor.

Dünyada ilk kez uygulanan bazı vitreoretinal cerrahi tekniklerini geliştiren Prof. Dr. Öncel, Türkiye'de silikon yağı, ağır silikon yağı, sıvı perfluorokarbonlar, intraoküler gazlar, endolaser, fotodinamik tedavi, makula translokasyonu, transkonjonktival sütürsüz 25G vitrektomi, multiport illuminasyon sistemi (MİS) ve birçok vitreoretinal cerrahi tekniklerini ilk defa uygulayan hekimler arasda yer alıyor.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin