Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu Göz Hastalıkları Uzmanı
Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu

1 Program
115537 İzlenme
7 Cevap
2 UZMANTV Ödülü
Cevapları 100 binden fazla izlendi.
Halil Bahçecioğlu; Göz Hastalıkları Uzmanı, Profesör Doktor, Florence Nightingale Hastaneler Grubu Göz Bölüm Başkanı.

1957'de İstanbul'da doğdu. İlkokulu Almanya'da tamamladı. Ortaokula geçtiği sene Türkiye'ye döndü ve eğitimine Avusturya Lisesi'nde devam etti. 1976 yılında buradan mezun oldu. Aynı yıl Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne başladı.

Kendisini çok yönlü yetiştirmek isteyen Bahçecioğlu, aynı yılda girdiği Graz Karl-Franzes Üniversitesi Çevirmenlik Bölümü'nden 1979'da yeminli tercüman olarak mezun oldu. 1980'de aynı üniversitenin Felsefe Bölümü'nü de bitirdi. Bir sonraki yıl felsefe dalında yüksek lisans diplomasını aldı.

1983 yılında Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdikten hemen sonra aynı üniversitede göz ihtisasını yapmaya başladı.

İhtisasının birinci yılını bitirdikten sonra, vatani görevini yapmak için Türkiye'ye döndü. Askerlik görevi bittikten ihtisasına Türkiye'de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde devam etmeye karar verdi. Zorlu yabancı dil ve yeterlilik sınavlarını aşarak o sene Cerrahpaşa göz ihtisasına kabul edilen tek öğrenci oldu.

1987 yılında uzman göz doktoru olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ndeki eğitimini tamamladı.

İstanbul Üniversitesi tarafından önce 1986 yılında "okuloplasti" (göz estetik cerrahisi) dalında çalışmalar yapmak üzere Viyana Tıp Fakültesi Göz Kliniği'ne, daha sonra 1989'da "vitrektomi" konusu üzerinde çalışmalar için Londra Moorfields Göz Kliniği'ne görevli olarak gönderildi.

1991 yılında doçent oldu. 1992'de Amerika'daki LSU Eye Centre'da "vitrektomi ve excimer laser" ile ilgili çalışmalarda bulundu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda profesör oldu.

1994'ten beri aralıksız olarak her yıl Sedat Simavi Vakfı Tıp Bilimleri Seçici Kurulu'nda görev yapan Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu, halen Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı'nda ve Florence Nightingale Hastaneler Grubu'nun göz hastalıkları sorumlusu olarak görev yapıyor.

Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Bahçecioğlu, 2 çocuk sahibi.
Hepsini Göster
Adres
Muayenehane: Büyükdere Cad. Gün Apt. No: 26 D: 2 PK:80290 Mecidiyeköy/İstanbul
Telefon
0212 266 32 15
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin