Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Doç. Dr. Zeki Tunç Göz Hastalıkları Uzmanı
Göz Hastalıkları Uzmanı

Doç. Dr. Zeki Tunç

35 Program
6455997 İzlenme
213 Cevap
4 UZMANTV Ödülü
1Cevapları 5 milyondan fazla izlendi.
2Cevapları 4000 kezden fazla faydalı bulundu.
1200 sorudan fazla cevapladı.
Zeki Tunç; Göz Hastalıkları Uzmanı, Retina Cerrahı, Doçent Doktor.

1961 yılında Düzce'de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimi aldı.

Oftalmoloji ihtisasına, 1988 yılında Pierre et Marie Curie Üniversitesi PARİS VI'da başladı, Necker ve Laennec Tıp Fakültesi hastaneleri ve Centre National d'Ophtalmologie des Quinze Vingts Paris'te asistanlık yaptı. Asistanlığında, LOWE Sendromu ile ilgili tez hazırladı.

Uzmanlık tezi olarak 1993'te "Orbita Tabanı İzole Kırıkları" adlı tezini vererek göz uzmanı unvanını aldı.

Asistanlık dönemindeki başarılarından ötürü PARİS XII Üniversitesi'nde "Chef de Clinique" olarak refraktif (miyopi, hipermetropi, astigmatizma) cerrahi sorumlusu sıfatıyla çalıştı.

Katarakt ve refraktif cerrahilerindeki başarılarının yanında, arka segment vitrektomi operasyonlarını da başarı ile gerçekleştirdi, düzenli olarak retina cerrahı görevini üstlendi.

Orbito-palpebral cerrahi formasyonu olan Tunç, bu konuda kendi adıyla anılan "Skleral Otogref ile Eviserasyon Tekniği"ni tanımladı ve bu tekniğin dünya oftalmoloji literatüründe yer almasını sağladı.

Yeni eviserasyon tekniği otoriteler tarafından onaylandı ve 1997 yılında, Fransa'da Orbito-palpebral cerrahi yüksek ihtisas tezi olarak hazırlandı.

Tunç Eviserasyon Tekniği, aynı zamanda Türkiye'de de göz uzmanlık tezine konu oldu. Her iki tez çalışması sonucunda da bu yeni teknik eski eviserasyon tekniklerinden kesin olarak daha başarılı bulundu.

1997 yılında, Paris'teki çalışmalarını sürdürürken Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi Göz Servisi'ni kurması teklif edildi, bunun üzerine Türkiye'ye döndü.

Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi'nde bilimsel çalışmaları çerçevesinde, fakoemülsifikasyon tekniğini bütün hastalarına sert matür kataraktlar ve aşırı anksiyeteli hastalar da dahil tümüne topikal anestezi (iğnesiz damlayla anestezi) ve Quick-Chope tekniği ile "dikişsiz ve pansumansız" katarakt operasyonu gerçekleştirdi ve live surgery (toplantı esnasında canlı ameliyat) programlarına davet edildi.

Doç. Dr. Zeki Tunç, lazerle miyopi tedavisine 1991 yılında Fransa'da başlayan ilk cerrahlardan olup Fransız Sağlık Bakanlığı'nın homologasyon çalışmasına katılmış tek yabancı.

Tunç, halen miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavisini LASİK metoduyla gerçekleştiriyor ve Technolas 217-C lazeri ile Hansatom mikrokeratomu kullanıyor.

Neodymium - YAG lazer kullanarak yeni gelişmekte olan katarakt cerrahisi ile ilgili çalışmaları ve pratik uygulamaları ile bu konudaki dünyadaki öncülerdendir.

Amerikan Paradigm firması Dr. Tunç'un operasyonlarını Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi'nde izledikten sonra, lazer - fako tekniği ile ilgili katkılarından ötürü, firma araştırma doktoru ve tanıtım cerrahı gurubu üyesi seçti.

Göz Hastalıkları Uzmanı Tunç, Türkiye'de ilk defa 1997 yılında intrastromal ring ile geriye dönüşümlü miyopi cerrahisine başladı. Bu tecrübelerini "keratokonus" gibi tedavisi henüz mümkün olmayan bir hastalıkta "Intrastromal Ring" uygulamasına başladı ve ilk sonuçlarını sundu.

8 Mayıs 2000'de Paris'te Fransız Oftalmoloji Kongresi'nde "Keratokonuste Intrastromal Ring Tedavisi"nin sonuçlarını rapor etti ve video gösterisiyle sunuşunu tamamladı. Aynı tarihte kongrede Tunç, eviserasyon tekniğinin beş yıllık sonuçları Fransız ekibi tarafından sunuldu ve tekniğin yüksek başarısı tekrar vurgulandı.

Profesyonel Dernek Üyelikleri:
  • Türk Oftalmoloji Derneği Refraktif Cerrahi Birimi Aktif Üyeliği
  • Société Française d'Ophtalmologie
  • American Academy of Ophthalmology
  • European Society of Cataract and Refractive Surgeon
  • International Society of Refractive Surgeon

Hepsini Göster
Adres
Kültür Mahallesi, Küçük Çamlık Sitesi, A1 Blok, Daire: 3 PK: 34340 Etiler/İstanbul
Telefon
0212 287 01 00
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin