Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Prof. Dr. Hasan Taşçı Genel Cerrah
Genel Cerrah

Prof. Dr. Hasan Taşçı

38 Program
7117778 İzlenme
194 Cevap
4 UZMANTV Ödülü
1Cevapları 5 milyondan fazla izlendi.
2Cevapları 4000 kezden fazla faydalı bulundu.
100 sorudan fazla cevapladı.
Hasan Taşçı; Genel Cerrah, Profesör Doktor.

1950 yılında Rize'de doğdu. Liseyi Rize'de bitirdi.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Hava Harp Okulu sınavlarını kazandı ancak tıp okumaya karar verdi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden 1976 yılında mezun oldu.

1976-1979 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Kürsüsü'nde asistan olarak çalıştı ve 1979 yılında morfoloji uzmanı oldu.

1979-1984 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve son bir yılı Edirne Tıp Fakültesi'nde olmak üzere Genel Cerrahi uzmanlık eğitimimi tamamladı.

1984-1986 yılları arasında askerlik görevini Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tamamladı. Buradaki görevi sırasında tıp fakültesi ve yüksek hemşirelik okullarının anatomi teorik ve pratik derslerini yürüttü.

1986 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim dalında uzman olarak atandı. 1987 yılında Morfoloji Doçenti, 1988 yılında Genel Cerrahi Doçenti oldu. 1996 yılında Genel Cerrahi Profesörlüğüne atandı.

1992 yılında part-time öğretim üyeliğine ayrılarak, Türkiye Gazetesi Hastanesi, Esnaf Hastanesi ve daha sonrada Memorial Hastanesi'nde Genel Cerrahi Bölüm Başkanı olarak çalışmaya başladı.

1992 yılında İngiltere'de Laparoskopik Cerrahi öğrenmek üzere Plymouth, Derriford Hospital'da 3 ay çalıştı.

Farklı zamanlarda, Almanya Hamburg'da European Surgical Instıtue'de laparoscopik gastric surgery, laparoscopıc colon surgery ve advanced laparoscopik kurslarına katıldı.

Fransa'da Strasbourg'da ve Amerika'da San Fransisco'da iki kez laparoskopik fıtık cerrahisi, laparoskopik hepatobilier cerrahi kurslarına katılıp, sertifikalarını aldı.

Taşçı, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde 1986 yılından itibaren uygulanmaya başlanılan böbrek ve karaciğer transplantasyon ekibinde bulunuyor.
Hepsini Göster
Adres
Darülaceze Cad. Demirkaya Apt. No:11 D:7 Okmeydanı Şişli/İstanbul
Telefon
0212 221 89 73
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin