Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Aytunç Altındal Gazeteci - Yazar
Gazeteci - Yazar

Aytunç Altındal

1 Program
37507 İzlenme
10 Cevap
0 UZMANTV Ödülü
Aytunç Altındal; Gazeteci, Yazar.

1945 yılında İstanbul'da doğdu. Bugüne kadar 16'sı telif, 11'i çeviri 27 kitabı, 400'den fazla makalesi yurtiçi ve yurtdışında yayınlandı.

1969-1971 seneleri arası Gurnsey Writer's School'da, 1977 senesinden itibaren ise Fransa Sorbonne Üniversitesi Fransızca Eğitim Bölümü'nde tahsil gördü.

1977'de Havass Yayınları'nı, 1980 yılında ise Süreç Yayınları'nı kurdu ve Süreç Dergisi'ni çıkardı. 1983'te İsviçre'de Modus Vivendi Kültür Merkezi'ni kurarak 10 yıl yönetti. 1989 yılında Rusya'da Kültür Danışmanlığı görevini yaptı.

1992'de İngiltere Edinburg'taki International Academy for European and Christian Studies Akademisi'nde, Akademik Proje İdari Heyeti üyeliğine seçildi. Aynı yıl İngitere'de yayınlanan Three Faces of Jesus (Üç İsa) adlı kitabı dünyada yankılar uyandırdı. Daha sonra Rusça'ya çevrildi.

1993'te International Society for The Study of European Ideas (Uluslararası Avrupa Düşünce Çalışmaları Topluluğu) Bilimsel Kurulu'na üye oldu. Aynı yıl Avusturya'nın Graz şehrindeki Karl-Franz Üniversitesi tarafından düzenlenen European Secular Legacy (Avrupa'nın Laik Vasiyeti) adlı uluslararası konferansta oturum ve bölüm başkanlığına seçildi.

1995'te merkezi New York'ta bulunan Carnagie Council On Ethics and International Affairs örgütüne davet edilen ilk ve tek Türk Konuşmacı oldu.

Aynı sene, New York'ta Birleşmiş Milletler bağlantılı Global Forum of Spiritual and Parliamentary Leaders on Human Survival (İnsan Yaşamından Sorumlu Ruhani ve Siyasi Liderler Global Forumu'nda) uluslararası danışman oldu.

Ünlü Fizikçi Isaac Newton'un bugüne kadar hiç bilinmeyen bir kitabını da yayınlayan Altındal, Uğur Mumcu'nun 'Sakıncasız' adlı eserinin de yapımcılığını üstlendi.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın programları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin