Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Murat Tavman Fitness ve Beslenme Uzmanı
Fitness ve Beslenme Uzmanı

Murat Tavman

5 Program
1461986 İzlenme
21 Cevap
2 UZMANTV Ödülü
Cevapları 1 milyondan fazla izlendi.
Murat Tavman; Fitness ve Beslenme Uzmanı.

Çocuk yaştan itibaren spor ile içiçe büyüdü. 1998 yılının sonunda üniversite eğitimi için ABD'ye gitti. 1998-2003 yılları arasındaki üniversite yaşantısı boyunca okul futbol takımında bulundu ve bu süre boyunca çok yoğun tempoda güç, ağırlık ve saha antrenmanları yaptı.

Eğitimi boyunca okuldaki futbol koçu tarafından mecburi tutulan, sağlık bilimleri, uygulamalı egzersiz bilimleri, fitness, profesyonel sporcu ve atletlerin beslenme ve diyet teknikleri, besin destek teknolojileri alanlarında eğitim aldı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra New York'a yerleşti. New York'ta yaşadığı 12 yıl boyunca fitness modelliği ve yazarlığı, bireysel beslenme, egzersiz ve sağlıklı yasam koçluğu üzerine çalıştı. Kariyeri boyunca sayısız araştırma yaptı, lisanslar aldı.

Aldığı eğitimler arasında fitness, beslenme, sporcu ve profesyonel atlet beslenmesi, yemek yapım ve alışveriş stratejileri, egzersiz bilimleri, biomechanics, kinesiology, kadınlarda egzersiz, yaşlılarda egzersiz, çocuklarda obezite ve diyabet, yetişkinler için CPR ve otomatik defibrilator bulunuyor.

Şimdiye kadar profesyonel sporcu, TV sunucusu, ses sanatçısı, model ve oyuncuya; diyabet, aşırı kilo, obezite, kolesterol ve kalp sorunu olan kişilere 7/24 beslenme ve egzersiz koçluğu yaptı. Genel seminerler, eğitici video klipler, mutfak seminlerleri, vitamin mineral destek planları, günlük egzersiz programları ve kardiyovasküler seanslar hazırladı.

Tavman, ABD'deki 12 yıllık eğitim ve çalışma hayatının ardından Türkiye'ye döndü. Men's Health Dergisi Ocak 2011 sayısı için kapak modelliği yaptı, pek çok dergi, gazete ve TV kanalında "Tavman'ın Fit Dünyası" ile ilgili püf noktalarını paylaştı.

Murat Tavman, halen beslenme ve fitness uzmanı olarak koçluk yapmaya devam ediyor.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin