Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Gülcan Arpacıoğlu Enerji Teknikleri Uzmanı
Enerji Teknikleri Uzmanı

Gülcan Arpacıoğlu

4 Program
1185952 İzlenme
29 Cevap
2 UZMANTV Ödülü
Cevapları 1 milyondan fazla izlendi.
Gülcan Arpacıoğlu; Enerji Teknikleri Uzmanı, Reiki Öğretmeni, Eğitimci Danışman, Association for Comprehensive Energy Psychology Üyesi.

1961 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji ve ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

Enerji psikolojisini Türkiye'de kişisel gelişim alanıyla tanıştıran ilk eğitimcidir. 2001 yılından bu yana EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri), T.A.T. (Tapas Akupresur Tekniği) gibi meridyen terapilerini, finans sektörü ve Bilgi Üniversitesi (Bilgi Eğitim) başta olmak üzere binlerce profesyonele gerek bireysel, gerekse kurumsal eğitimler ile ulaştırmaktadır.

Enerji psikolojisi tekniklerinin kullanımı sonucunda duygusal zeka kapasitesini artıran özgün atelyeler ile bireylerin farkındalığı artırmakta ve kalıcı kişisel transformasyon sağlamaktadır.

Liderlerin ve çalışanların performansları artmakta, hedeflerine ulaşmaları için kendi motivasyonlarını geliştirmeleri mümkün olmakta; olumlu iletişim kurarak saygı ve dostluk temelli ekipler yaratmaktadırlar.

Özellikle değişim yönetiminde bu tekniklerden yararlanılması dirençlerin ortadan kaldırılmasında ve projelerin başarı ile sonuçlandırılmasında önem kazanmaktadır.

Enerji şifacılığı çalışmalarına 1997'de Reiki evrensel yaşam enerjisi ile başlayan Arpacıoğlu, 2000 yılında William Lee Rand'den aldığı Reiki öğretmenliği ile bu şifa enerjisini yaymaya devam etmektedir.

İş yaşamının en önemli stres etmeni olan ve gerek maddi, gerekse manevi büyük kayıplara yol açan "işyerinde duygusal taciz" (mobbing) olgusunu ülkemizde tanıtan öncülerden biridir.

İnsan Kaynakları uzmanlarının ve tepe yöneticilerin farkındalığını artırmak ve kurumsal çözümler oluşturmak için İK birimleri, İK internet siteleri ve yayınlarla birlikte çalışmaktadır. Ernst Young'ın "İnsan Kaynaklarında Yeni Eğilimler" başlıklı kitapta mobbing konulu röportajı ile yer almış, birçok televizyon kanalında bu konudaki araştırmalarını sunmuştur.

HR Dergi tarafından Ocak 2007'de düzenlenen Mobbing Konferansı'nın danışmanlığını yapmış ve yeni yaklaşımları paylaşmıştır.

Enerji psikolojisi yöntemleri; Gordon Training Int. etkili iletişim yöntemleri, Reiki, vivation, akupresur, NLP, meditasyon, gevşeme, imgeleme ve solunum teknikleri konularında eğitimli olan Arpacıoğlu, batının bilgeliği ile doğunun bilimini insanın sağlık ve mutluluğu için bütünleşik kullanmaktadır.

İş yaşamında elektronik ve yazılım şirketlerinde görev alan Arpacıoğlu, 2000 yılından bu yana eğitimci danışman olarak çalışıyor, Bankalar Birliği, Garanti Bankası ve Finansbank'ta düzenli eğitim veriyor.

Birçok kurumda seminerler vermekte ve gereksinimlere uygun workshoplar düzenleyen Arpacıoğlu, aynı zamanda Association for Comprehensive Energy Psychology üyesi.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin