Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Arda Fındıkoğlu Dünya Modern Tavla Federasyonu Türkiye Temsilcisi
Dünya Modern Tavla Federasyonu Türkiye Temsilcisi

Arda Fındıkoğlu

2 Program
310886 İzlenme
17 Cevap
5 UZMANTV Ödülü
Cevapları 100 binden fazla izlendi.
Arda Fındıkoğlu; Dünya Modern Tavla Federasyonu Türkiye Temsilcisi, MOGEL Organizasyon Ltd. Şti. Genel Müdürü.

Ankara'da doğan Arda Fındıkoğlu, ilk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nde lisans ve yüksek lisans programlarını bitirerek inşaat yüksek mühendisi unvanını aldı.

Halen MOGEL Organizasyon Ltd. Şti.'de genel müdürlük görevini sürdürüyor.

Tavla oynamayı çok küçük yaşlarda öğrenen Fındıkoğlu, modern tavla ile 90'lı yıllarda internette tanıştı. 1999 yılında bir tesadüf sonucu tanıştığı Dünya Modern Tavla Federasyonu (WBF) Genel Sekreteri Marco Fornasir'in Türk tavlaseverlerin modern tavla ile tanıştırılması amaçlı temsilcilik teklifine olumlu yanıt verdi ve Türkiye, dünya tavla cemiyetlerini bir çatı altında toplayan WBF'ye 43. üye ülke olarak dahil edildi.

2000 yılında WBF Türkiye Temsilcisi sıfatıyla WBF - Türkiye organizasyonunu kurarak bu isimle aktiviteler düzenlemeye başladı. Bunun yanında büyük oranda İngilizce olan modern tavla jargonunun Türkçe karşılıkları üzerine çalışmalar yaptı.

Aldığı direktörlük eğitimini geçen yıllar içerisinde ülkemizdeki birçok gönüllüye öğreterek organizasyon ekiplerini oluşturan Fındıkoğlu, bu ekiplerle yurtiçinde 100'den fazla münferit aktiviteye imza atarken 40'a yakın yurtdışı organizasyonda da oyuncu ve danışma komitesi üyesi olarak yer aldı.

Oyuncu olarak başladığı modern tavla kariyerine yıllar içerisinde organizasyon direktörü olarak devam ederken, oyunculuk kariyerinde bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında çeşitli derecelerde 50'ye yakın unvan kazandı.

Arda Fındıkoğlu, bugün Türkiye'nin 35 farklı şehrinden yaklaşık 2500 üyeye sahip olan ve her gün büyüyen İstanbul merkezli WBF - Türkiye organizasyonunun ana direktörlüğünü yürütmeye devam ediyor.

Organizasyonun amacı Türk tavlaseverlerin tavla hobilerinde profesyonelleşmeleri ve bu hobilerini standardın bir adım önünde yaşamalarına imkan sağlamaktır.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın programları

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin