Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Prof. Dr. Yalçın Tüzün Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı
Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı

Prof. Dr. Yalçın Tüzün

0 Program
0 İzlenme
0 Cevap
0 UZMANTV Ödülü
Yalçın Tüzün; Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı, Profesör Doktor, İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı.

1949 yılında Beypazarı'nda doğdu. 1972 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1974-1977 tarihleri arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Kürsüsü'nde asistan olarak çalıştı. 1977 yılında "Onikomikozlarda Klinik ve Histopatolojik Özellikler" konulu teziyle uzmanlık imtihanını verdi. O tarihten itibaren aynı anabilim dalında uzman olarak çalışmaya başladı.

1982 yılında doçent oldu. 1977 yılında faaliyete başlayan Cerrahpaşa Behçet Polikliniği'nin kurucu üyelerinden olan Prof. Dr. Tüzün, 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında PUVA Ünitesi'ni kurdu.

1982'de İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı'na atandı ve 1986 yılına kadar bu görevi sürdürdü. 1982-1995 yılları arasında "Deri Hastalıkları ve Frengi Arşivi'nin (TÜRKDERM) editörlüğünü yaptı. 1989-1992 ve 1992-1995 dönemlerinde İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı'na seçildi. 1988 yılında profesör oldu. Ekim 2004'te İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı'na tekrar seçildi.

1991, 1993, 2005 ve 2007 yıllarında mezuniyet sonrası dermatoloji eğitimi amaçlı olarak "Dermatolojide Gelişmeler" sempozyumlarının düzenleme kurullarında yer aldı. 1994-2003 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dergisi'nin editörlüğünü yaptı.

2000 yılında yayınlanmaya başlayan Behçet's Disease News'da yardımcı editörlük görevini yürüten, 2001 yılından itibaren Clinics'in Dermatology dergisinin yazı kurulunda yer alan Prof. Dr. Tüzün, Türkiye Tıp Akademisi, Avrupa Dermatoloji ve Venereoloji Akademisi ve Uluslararası Kozmetik Dermatoloji Akademisi üyesi ve 2006 yılında kurulan Dermatoloji Akademisi ve Kozmetik Dermatoloji Akademisi derneklerinin kurucu üyelerinden.

Halen Dermatoloji Akademisi Derneği'nin başkanı ve derneğin çıkardığı "Journal of the Turkish Academy of Dermatology" adlı derginin editörü olan Prof. Dr. Yalçın Tüzün, 2004 yılından bu yana İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı'nda başkanlık görevini sürdürüyor.

Prof. Dr. Yalçın Tüzün'ün 2012 yılı itibari ile 21 kitabı ve 90'ı uluslararası olan ve Science Citation Index tarafından taranan dergilerde 2000'in üzerinde atıf alan 300'den fazla bilimsel makalesi bulunuyor. Özel ilgi alanlarının başlıcaları sedef, akne, tırnak hastalıkları, vitiligo ve Behçet hastalığı olan Prof. Dr. Tüzün'ün 1987 yılında yayımladığı bir aileden 1992 yılından itibaren Clinical Dermatology'de (Demis) "Tüzün Sendromu" olarak bahsediliyor.

Şimdiye kadar yayımlanan makalelerinin atıfta bulunulduğu dergiler arasında Harrison's Principles of Internal Medicine, Clinical Dermatology (Demis), Dermatology in General Medicine (Fitzpatrick), Advanced Dermatologic Diagnosis (Shelley), An Illustrated Dictionary of Dermatologic Syndromes (Mallory), Current Practice of Dermatology (Callen), Andrews' Diseases of the Skin (Arnold), Textbook of Dermatology (Champion), The Nail and its Pathology (Achten), Principles and Practice of Dermatology (Sams Jr), Oxford Textbook of Rheumatology (Maddison), ve Textbook of Pediatric Dermatology (Harper) gibi önemli bilimsel yayınlar bulunuyor.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın programları

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin