Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Prof. Dr. Leyla Ağaoğlu Çocuk Hastalıkları Uzmanı
Çocuk Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Leyla Ağaoğlu

2 Program
656076 İzlenme
12 Cevap
5 UZMANTV Ödülü
Cevapları 500 binden fazla izlendi.
Leyla Ağaoğlu; Çocuk Hastalıkları Uzmanı, Profesör Doktor, İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi.

Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi'nden ve İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını 1973-1977 yılları arasında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi'nde, Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji yan dal uzmanlığını 1979-1981 yıllarında Şikago Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı.

İstanbul Tıp Fakültesindeki kadrosuna geri dönerek 1982 yılında Doçent, 1988 yılında Profesör ünvanlarını aldı.

1987 yılında da Amerikan Kanser Derneği'nin "Audrey Meyer Mars International Fellowship" ödülünü kazanarak Şikago Üniversitesi Pediatrik Hematoloji/Onkoloji Bölümü Kemik İliği Transplantasyon Ünitesinde bir yıl çalıştı.

1982-1986 ile 1994-1997 yılları arasında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Pediatrik Hematoloji/Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığı, 1985-1993 yılları arasında İ.Ü. Onkoloji Enstitüsü Pediatrik Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığı ve Türk Pediatrik Onkoloji (TPOG) Derneği'nin 2003-2005 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

SCI'de çok sayıda atıf almış bilimsel çalışmaları özellikle talasemi, demir eksikliği ve lösemiler konularında hazırladı.

Talasemide 2003 yılından bu yana devam etmekte olan uluslararası, çok merkezli faz III çalışmalara katılmakta ve bu çalışmaların Türkiye koordinatörlüğünü yapmaktadır.

İngilizce ve Fransızca Bilen Ağaoğlu, halen İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeliğine devam etmektedir.
Hepsini Göster
Adres
Muayenehane: Sezai Selek Sk. No:2/3 D:5 Nişantaşı/İstanbul
Telefon
0212 230 18 15
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin