Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Prof. Dr. Yankı Yazgan Çocuk Ergen ve Erişkin Psikiyatristi
Çocuk Ergen ve Erişkin Psikiyatristi

Prof. Dr. Yankı Yazgan

1 Program
65019 İzlenme
5 Cevap
1 UZMANTV Ödülü
Yankı Yazgan; Çocuk Ergen ve Erişkin Psikiyatristi, Profesör Doktor.

İzmir'de doğdu. Bornova Maarif Koleji ve Ankara Fen Lisesi'nde okudu. 1983 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mecburi hizmetini ve askerliğini 1983-1986 yılları arasında hükümet tabibi olarak tamamladı.

1986-1991 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde genel psikiyatri uzmanlık eğitimi gördü. 1992-1995 yılları arasında Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çocuk ve ergen psikiyatrisi üzerine uzmanlık eğitim aldı.

1979 yılından bu yana Cumhuriyet Bilim Teknik, Yeni Binyıl, Yeni Gündem gibi gazete ve dergilerde gündelik hayat yönetimi ve beynin işleyişi hakkında yazılar yazan Prof. Dr. Yankı Yazgan'ın, tıp ve psikiyatri alanında çok sayıda makalesinin yanı sıra pek çok ödül ve proje desteği oldu.

"Kalp Çarpar Beyin Böler", "Kalbinle Düşün Aklınla Hisset", "Akıl Çizgileri" ve "Söz Uçmuş Yazı Kalmış" gibi kitaplara imza atan Prof. Dr. Yazgan, anne-babalara dönük bilgi ve deneyimlerini ise "Çocuğunuz Sizden Ne Bekliyor?", "Düşe Kalka Büyümek", "Bebeklikten Çocukluğa" ve "Ergenlikten Gençliğe" kitaplarında derledi.

Verdiği konferansların yanı sıra 94.9 frekansındaki Açık Radyo'da anne-babalara yönelik bir radyo programı hazırlayıp sunan Prof. Dr. Yankı Yazgan, halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde profesör, Yale Child Study Center'da asistan profesor ve genç ve erişkin psikiyatrisi alanında serbest uzman hekim olarak çalışmalarına devam ediyor.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın programları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin