Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Gaye Döşer Cam Boncuk - Takı Tasarımcısı
Cam Boncuk - Takı Tasarımcısı

Gaye Döşer

3 Program
512399 İzlenme
23 Cevap
4 UZMANTV Ödülü
Cevapları 500 binden fazla izlendi.
Gaye Döşer; Cam Boncuk ve Takı Tasarımcısı.

1970 yılında İstanbul'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü'nde Mineroloji bilimi (doğal taşlar, kristal şekilleri, kristallerde simetri, kristallografik ekzenler ve parametreler) konusunda bilgisini geliştirdi.

Takı sanatları ile ilk olarak 1994 yılında ilgilenmeye başladı. Eşinin kapalı çarşıdaki mağazasına tasarımlar ve modeller hazırlayarak, yarı değerli taşlarla yaptığı projelerini değerlendirme ve sergileme imkanı buldu.

Uzun bir tecrübe ve kendini geliştirme döneminin ardından takı sanatları eğitmenliği yapmaya başladı. Semih Yener Eğitim Kurumu'nun verdiği büyük destekle araştırmalarını derinleştirme fırsatı bulup, takı dünyasını bulunduğu noktada yakalayan bir sistem oluşturdu.

Türkiye'de imitasyon tel çalışmalarının ilk uygulamasını yaptı ve tel tasarımlarını oluşturan 'Craftsy Takı Aletleri' kitapçığını hazırladı.

Hürriyet gazetesinin verdiği, takı meslek edindirme ve beceri geliştirme cd'lerinin uygulamalarını yaptı.

2005 yılında yayınlanan 'Takı Yıllığı'nı yazan Gaye Döşer çalışmalarını tüm takıseverlerle paylaştı. Tüm bu gelişmeler sayesinde Türkiye'nin birçok ilinden takısever dostlarla tanışma fırsatı buldu ve takı sanatları ile ilgili tüm bildiklerini sadece İstanbul ve yakın iller değil, tüm Türkiye'ye ulaşması düşüncesinden yola çıkarak ücretsiz bir eğitim sitesi kurmaya karar verdi.

Eğitime gönül vermiş olan takı sanatçısı, tamamen eğitim amaçlı olarak düzenlenmiş bu sitede takı yapmayı isteyen, takı çalışmayı seven ve kaynak arayan kişilere www.beadycats.com adresinde projeler sunuyor.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin