Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Taylan Kümeli Beslenme ve Diyet Uzmanı
Beslenme ve Diyet Uzmanı

Taylan Kümeli

5 Program
1027165 İzlenme
27 Cevap
2 UZMANTV Ödülü
Cevapları 1 milyondan fazla izlendi.
Taylan Kümeli; Beslenme ve Diyet Eğitmeni, Diyetisyen, Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme Merkezi Kurucusu.

1962 yılında Ankara'da doğdu. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü dereceyle bitirdi. "Toplu beslenme birimlerinde menü planlamada tasarruf" çalışmasıyla 1987 yılında VB tarafından ödül aldı.

1986-1988 yılları arasında ODTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü'nde "Gıda Katkı Maddelerinin İnsan Sağlığına Etkileri Üzerine" konulu teziyle yüksek lisans programını tamamladı.

20 yılı aşkın süre hastanelerde, çeşitli kurumlarda ve catering firmalarında tedavi edici ve kurumsal diyetisyen olarak çalıştı ve klinik çalışmalarında tip 2 diyabet ve kolesterol tedavilerinde başarılı sonuçlar aldı.

Birçok uluslararası platformda beslenme konulu konferanslarda görev alan Kümeli, Uluslararası ADA, ICDA, EFAD, Diabet ve Beslenme Derneği, Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesidir.

Nişantaşı'ndaki "Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme Merkezi"nde ekip arkadaşları ile beraber; hastalıklarda beslenme (kalp-damar hastalıkları, metabolik sendrom, yüksek tansiyon, diyabette beslenme, kanser ve tiroid), çocuk ve genç (adölesan) beslenmesi, kadın dönemsel beslenmesi (emziklilik, doğum, premenstruasyon, premenopoz) bölümlerinde ve geliştirmekte olduğu diğer bölümlerle hizmet veriyor.

Günlük, haftalık ve aylık birçok yayında yazılar yazan Taylan Kümeli'nin, "Sentez Diyeti" ve "Çocukluktan Ergenliğe Sağlıklı Beslenme Rehberi" adlı iki kitabı bulunuyor. 15 kitaplık bir serinin ilk kitabı olan "Hayatın Sağlıklı Yanı, Beslenme Bilinci" ve "Kadınlık Yolculuğunda Beslenme" adlı kitapları ise Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Nişantaşı'nda yer alan Sofa Otel'de bulunan Taylife Spa'dan sonra hizmete giren Taylife Ankara Detox & Wellness Center, klinik olarak yatarak diyet yapma amacındaki kişilerin sağlıklı beslenme programları, spor, vücut terapileriyle ideal beslenme yaşamına kavuşmalarını sağlıyor.
Hepsini Göster
Adres
Akkavak Sok. Halil Bey Apt. No:31 D:30 Nişantaşı - İstanbul
Telefon
0212 291 75 15 - 0212 291 75 16
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin