Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Gamze Şanlı Ak Beslenme ve Diyet Uzmanı
Beslenme ve Diyet Uzmanı

Gamze Şanlı Ak

51 Program
433238 İzlenme
262 Cevap
7 UZMANTV Ödülü
Cevapları 100 binden fazla izlendi.
1200 sorudan fazla cevapladı.
Gamze Şanlı Ak; Uzman Diyetisyen, Moso Diyet ve Beslenme Danışmanlığı Kurucusu, Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Üyesi.

2003 yılında İzmir Özel Fatih Fen Lisesi'ni bitirdikten sonra 2007 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldu.

2009 yılında Haliç Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. "Abdominal Obezite ile İnsülin Direnci Arasındaki İlişkinin Değerlendirilmesi" başlıklı tez çalışmasını 2012 yılında tamamlayarak "uzman diyetisyen" unvanını aldı.

Eğitimi süresince Ankara'da özel bir okuldaki ilköğretim 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerine "sağlıklı beslenme" konulu eğitim verdi ve "İlköğretim 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin beslenme alışkanlıklarının saptanması- özel ve devlet okulları arasındaki (obezite ve malnütrisyon) beslenme durumunun karşılaştırılması" konulu çalışma yaptı.

2006 yılında Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı "TEGV"- "Nestle Beslenebilirim Projesi Eğitim Çalışması"na katılıp, ilköğretim çocuklarına beslenme hakkında eğitimler verdi.

Mezura Kliniği'nde Wellness çalışmalarının yönetimi ve koordinasyonundan sorumlu olarak hasta tedavi ve eğitimi ile bilimsel yayın takip ve uygulama geliştirme konularında çalışmalarını yürüttü.

Önde gelen kurumların çalışanlarının rutin takiplerini yapıp, danışmanlık ve beslenme koçluğu görevini üstlendi. İş hayatında bulunan yoğun tempodaki bireylere kilo kontrolü sağlama, sağlıklı beslenme ve enerjiyi arttırmaya yönelik eğitimler verdi. Gıda sektöründe önemli yeri olan şirketlere ürün geliştirmede danışmanlık yaptı, çeşitli okul ve özel şirketler için ve mönü danışmanlığı yaptı.

Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Üyesi Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı, 2013'ün Mart ayında Moso Diyet ve Beslenme Danışmanlığı'nı açtı.

Alanında birçok ulusal ve uluslararası kongreye, seminere ve eğitime katılmaya devam eden Gamze Şanlı'nın çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayımlanmaya devam ediyor.
Hepsini Göster
Adres
Valikonağı Cad. Osmanbey Apt. No:117/3 Nişantaşı, Şişli/İstanbul
Telefon
0212 234 82 00
Web sitesi
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin