Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam
Esat Özata Aşçıbaşı
Aşçıbaşı

Esat Özata

2 Program
1176081 İzlenme
15 Cevap
2 UZMANTV Ödülü
Cevapları 1 milyondan fazla izlendi.
Esat Özata; Aşçıbaşı, Kapadokya Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı Başkanı, Beykent Üniversitesi Hazır Yemek ve Aşçılık Programı Başkanı.

1980 yılında Kırklareli'nde doğan Esat Özata, ilk ve ortaokulu İstanbul'da bitirdi. 15 yaşında aşçı olmaya karar verdi ve Tekirdağ Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Mutfak Bölümü'nden mezun oldu.

Yüksek öğrenimini sırasıyla, Ege Üniversitesi Yiyecek - İçecek İşletmeciliği, Yıldız Teknik Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği,
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü'nde tamamladı.

Lise yıllarında katıldığı yöresel yarışmalarda ödüller aldı. 2003 yılında Türk Aşçı Milli Takımı'na girmeye hak kazandı.

Katıldığı yurtiçi ve yurtdışı uluslararası yemek yarışmalarında; 8 altın, 4 gümüş, 3 bronz ve 3 merit olmak üzere toplamda 18 madalya sahibi oldu.

Hilton, Crown Plaza, Barcelo, Intercontinental gibi dünyaca ünlü otel zincirlerinde çeşitli kademelerde çalıştı. Yemek yapmanın yanı sıra, yemek yapma sanatını başkalarına öğretme keyfini Mutfak Sanatları Akademisi'nde tattı.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı Başkanı olan Özata, aynı zamanda Beykent Üniversitesi Hazır Yemek ve Aşçılık Programı Başkanlığı görevini de sürdürüyor.
Hepsini Göster
Bu sayfayı paylaşın
Bu sayfayı arkadaşlarınızla, sosyal medyayı kullanarak paylaşın.

Uzmanın cevapları

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin