Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uygun fiyata kıyafet almak için en doğru zamanlar hangileridir?

2,545
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Uygun fiyata kıyafet almak için en doğru zamanlar hangileridir?

İyi giyinmek ve tarz sahibi olmak artık herkesin öncelikli hedefi. Günümüzde birçok giyim markası tüketicilere binlerce değişik alternatif sunuyor. Durum böyle olunca birçok insan için kıyafet alışverişi harcamaların önemli bir bölümünü oluşturuyor. Tüketiciler de giyim masraflarını azaltmak için marka giyinmek yerine daha ucuz seçeneklere yöneliyor. Oysa doğru zamanı bekleyerek kaliteli ve markalı kıyafetleri uygun fiyata satın almak mümkün.


Giyim alışverişlerini mevsim ya da sezon başında yapmak, yeni sezon ürünlerin bu dönemlerde piyasaya sunulması nedeniyle ekonomik olmayabiliyor oluyor. Ancak sezon ortasında başlayan indirim kampanyalarında aynı kıyafetler yüzde 40 hatta yüzde 50 daha ucuza satılıyor. İşte ekonomik giyim alışverişi için en uygun zamanlar da bu indirim sezonları.

Örneğin, yazlık kıyafetleri mayıs ya da haziranda almak eğer bütçeniz kısıtlıysa çok doğru bir tercih değil. Mayıs ya da haziranda alacağınız bir giysiyi yaz sezonu indirimlerinin başladığı temmuz ayı ortalarında veya ağustos ayı sonuna doğru yarı fiyatına satın alabilirsiniz. 

Ağustos ortalarından itibaren sonbahar ve sonrasında da yavaş yavaş kış sezonu ürünleri mağazalardaki yerini alır. Sonbahar ya da kış için giysi alışverişlerinizi bu aylarda yapmak yerine kış sezonu indirimlerini bekleyebilirsiniz. giyimde kış indirimleri ocak ortalarında başlar ve şubat ayı sonuna kadar devam eder. 

Bunların dışında ara sezon indirimleri de var. İlkbahar indirimleri Mart sonu veya Nisan başı  başlar. Sonbahar indirimleri ise Eylül sonu veya Ekimin ayının ilk günlerinde başlar. Ara indirimlerde fiyatlar ortalama yüzde 30 oranında düşer.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat