Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üniversiteden yeni mezun oldum, iş aramaya nasıl başlayabilirim?

589
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Üniversiteden yeni mezun oldum, iş aramaya nasıl başlayabilirim?

İş arama süreci aslında çok teknik bir süreç, biz kariyer koçları bu sürecin nasıl işletileceğini ve teknik açıdan ne kadar dikkatli olunması gerekli olduğunu biliyoruz ve danışanlarımıza da bunun önemini özellikle uzun uzun anlatıyoruz, çünkü iş arama sürecinde atılacak yanlış bir adım sizi binlerce başvurunun en altına düşürebilir ya da atılacak doğru bir adım sizi başvuruların en tepesine yükseltebilir.

İş arama süreci ile ilgili verilebilecek tavsiyelerin en önemlisi doğru cv hazırlamak, iş başvurularında  özellikle word dokümanında hazırlanmış bir cv kullanacaksanız inanın kullandığınız yazı karakteri, puntonun büyüklüğü, cv nin resimli olması vb cv özellikleri insan kaynakları başvurularında büyük önem taşımakta.

Cv'nin resimli olması, yazı karakterinin okunaklı bir karakter olması, yazı büyüklüğünün okunamayacak kadar küçük olmaması ama gözü yoracak kadar da büyük olmaması gerekmekte, kişisel bilgilerin tam ve eksiksiz olması önemli, bilgi ve deneyimlerin anlaşılabilecek uzunlukta ve içerikte olması gerekmekte.

Doğru cv'yi oluşturduktan sonra bu cv ile bireysel olarak istediğiniz aklınızda olan firmalara başvuru yapabilirsiniz, ayrıca aklınızda olan firmaların internet sitelerinden iş başvuru formu da doldurabilirsiniz.

Diğer alternatif iş bulma siteleri günümüzde bir çok iş bulma sitesi doğru adayı doğru işe yerleştirebiliyor, bu sitelerde cv oluşturmanın ve doğru işe ne şekilde başvurulması gerektiğinin de farklı açılımları olmakla birlikte size verebileceğim en büyük ipucu özenle hazırladığınız Word dokümanındaki cv bilgilerinizin bu sitelere aktarılması olacaktır.

Doğru cv hazırlama, doğru işe doğru zamanda başvuru, mülakatlarda başarılı olmak, diğer adaylar arasından sıyrılmak ve başarılı olmak gibi konularda, konusunda uzman bir kariyer koçu ile çalışmak size çok fayda getirecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat