Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üniversite sınavı için verimli ders çalışma programı nasıl hazırlanır?

212,744
kez izlendi
Puan: 4.46 / 5
Üniversite sınavı için verimli ders çalışma programı nasıl hazırlanır?
Üniversite sınavına hazırlıkta kişilik özelliklerine göre bir çalışma programı düzenlemek ve bunu uygulamak en doğru çözümdür. 

Bazı adaylar çok az bir çalışmayla çok üst düzey bir başarı yakalayabilirken bazı adayların aynı başarıyı yakalayabilmesi için daha uzun ve yoğun bir ders çalışma süreci geçirmesi gerekebiliyor. Bu nedenle her öğrenci kendi kişilik ve öğrenme özelliklerine göre, kendi ilgi ve yeteneklerine uygun, kendi algı düzeyine hitap eden bir üniversite hazırlık programı yapmalı ve bu programa göre çalışmalı. 

Ders çalışma programı hazırlarken çok yoğun ve çok katı kurallı olmamaya dikkat etmelisiniz. Böyle yaparsanız bu katı kurallar ve aşırı çalışma sizi sıkabilir ve ders çalışmaktan vazgeçebilirsiniz.

Sıkılmayacağınız kadar çalışacağınız, sosyal yaşamınıza ve hobilerinize de zaman ayırabileceğiniz bir çalışma programı yapmanız en doğru olanıdır. 

İş & Para Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat