Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ultrasonic piezo ile yapılan burun estetiğinin avantajları nelerdir?

7,394
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ultrasonic piezo ile yapılan burun estetiğinin avantajları nelerdir?

Burun estetiği günümüzde bütün dünyada uygulanan estetik operasyonların başında gelmektedir. Değişen dünya ve gelişen teknoloji ile birlikte kişilerin dış görünümüne daha çok önem vermesi rinoplasti operasyonunun popülaritesini arttırmaktadır. Bu popülarite ile birlikte hastaların operasyon sonrası dönmede beklentileri de elbette ki artmaktadır. 

Rinoplasti görüşmesine gelen hastaların çoğunun ilk sorduğu sorulardan biri ameliyat sonrası dönmede şişlik olup olmayacağı ve işine ne kadar süre sonra döneceğidir. 

Osteotomi rinoplasti ameliyatının basamaklarından biridir ve ameliyat sonrasında yüzde oluşan şişlik ve morlukların en büyük sebebidir. Şişlik ve morlukların oluşma sebebi burun kemikleri kesilirken bu bölgedeki damarlarda zedelenme olması ve doku içine bu damarlardan olan kanamalardır. 

Osteotomi işlemi biz cerrahların da en zorlandığı aşamalardan birisidir. Çünkü burnun kıkırdak çatısı bıçak ve makas ile daha kolay yapılabilirken kemiklerin şekillendirilmesi oldukça zordur. Kemiklerin şekillendirilmesinde kullanılan keski ve çekiç gibi klasik yöntemlerde kontrolsüz kemik kırıklarının olması ve yumuşak dokuların hasarlanması muhtemeldir. 

Yeni bir teknoloji olan "ultrasonic piezzo" rinoplasti ameliyatlarında kullanılarak kemiklerde kontrollü bir şekillendirme yapılabilmektedir. Ultrasonic piezzo'nun bir diğer avantajı çevre dokulara zarar vermiyor olmasıdır. 

Ultrasonik piezzo sayesinde ameliyat sırasında kemikler görerek ve milimetrik olarak ölçülerek çok zarif ve çok kontrollü bir şekilde kesilebilir. Bu yöntem ile burun kemiklerinin yüzle birleştiği bölgedeki damar yapılarına hiç zarar verilmediği için bu hastalarda morarmanın minimum düzeyde olduğunu gözlemleriz.

Uzun süredir burun estetiği ile uğraşan birçok cerrahın en zorlandığı aşamalardan biri olan osteotomi ultrasonic piezzo ile çok daha kontrollü yapılabilmektedir.Bu da hastanın ameliyat sonrası dönemini çok daha konforlu geçirmesi ile sonuçlanmaktadır. Bir başka ifadeyle ultrasonic piezzo ile yapılan burun estetiğinde daha az şişlik ve morluk olmakla birlikte, daha hızlı bir iyileşme sağlanabilmektedir.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat