Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ukrayna'da nereleri gezelim?

4,987
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ukrayna'da nereleri gezelim?

Ukrayna'nın başkenti olan Kiev tarihi özellikleri barındırdığı gibi bir Avrupa şehrini de aratmayacak kadar güzeldir. Kiev'in dışında Kharkov ve Iviv de görülmesi gereken güzel şehirlerdendir. Iviv'in özelliği Ukrayna milliyetçiliğinin merkezi olmasıdır. Burada sakin kafeler, Arnavut kaldırımlı sokaklar ve gotik mimariye sahip kiliseler vardır.

Ülkenin güneyinde ise Odessa sahil kenti yer alır ve burası Ukrayna'da tatil için idealdir. Buradaki kumsallar ve kumsal diskoları çok meşhurdur. Aynı zamanda Potemkin Zırhlısı filmindeki merdivenler de yine Odessa kentinde yer alır.

Ukrayna'nın neredeyse her kentinde bir ikinci dünya savaşı müzesi ya da anıtı bulunur ki buralar da görülmeye değer yerlerdendir. Kırım'da da gezilecek güzel yerler bulunur. Burada da Yalta'da kalabilir ve çevreyi gezebilirsiniz. Kırımı gezmek isteyenler uygun fiyatlı turlardan faydalanabilir, Sivastapol ve Aluşta gibi yerleri dolaşabilirler.

Sivastapol'de mutlaka görülmesi gereken bir yer de Osmalı - Rus savaşını anlatan panoramik müzedir ki bu müze dünyanın ilk panoramik müzesidir.

Çok fazla bilinmeyen, küçük ve şirin bir kıyı kasabası olan Balaklava da fırsatınız varsa görmeniz gereken yerlerdendir. Burada Sovyetler dönemine ait nükleer denizaltı üssü bulunmaktadır ve burası en şiddetli nükleer saldırıya bile dayanabilecek kadar dayanıklı yapılmıştır.

Osmanlı'ya ait yapıları görmek isteyenlerin ise Bahçesaray'a gitmeleri tavsiye edilir. Yine Bahçesaray'da yer alan ve Musevi Türk'lerine ait sinagogu görmek de ayrı bir tecrübe olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat