Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ukrayna'da nasıl bir yemek kültürü vardır?

5,988
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ukrayna'da nasıl bir yemek kültürü vardır?

Ukrayna mutfağı çok lezzetli ancak oldukça yağlıdır. Rusya'da olduğu gibi et ve kırmızı pancardan yapılan borç çorbası çok meşhurdur. Borç çorbası gibi diğer çorbalar da epey koyu kıvamlıdırlar. Ukraynalıların çokça tükettikleri bir diğer gıda maddesi de salo denen tuzlanmış domuz yağıdır. Salo, başta çorbalar olmak üzere yemeklerin yanında garnitür olarak tüketilir. Bunların yanı sıra Türkiye'deki şiş kebaba karşılık gelen şaşlık, etli ya da sebzeli yapılan mantı ve patatesli börek olan deruni de Ukrayna'ya gitmişkem mutlaka tatmanız gereken lezzetlerdendir. Yine Türkiye'de çok meşhur olan Kiev usulü pişirilmiş tavuk da denenebilir, ancak bu yemek sanılanın aksine
Ukrayna'da çok fazla tüketilmez ve her yerde karşınıza çıkmayabilir.

Ukrayna'da yemek için farkı mekanları tercih edebilirsiniz. Restoranları seçebileceğiniz gibi daha uygun fiyatlı ve lezzetli yemekler yapan bazı restoran zincirlerini de tercih edebilirsiniz. Ukrayna'daki meşhur içecekler arasından alkolsüz bira olan malt içeceği tercih edebilir ya da değişik bir lezzet olan acı biberli votkayı deneyebilirsiniz.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat