Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ucuz yaz tatili için yurtdışında nerelere gidebiliriz?

543
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ucuz yaz tatili için yurtdışında nerelere gidebiliriz?

Ucuz yaz tatilini yurtdışında değerlendirmek isteyenler için aslında iki farklı alternatif vardır. Bunlardan biri deniz tatili, diğeri ise şehirleri, ülkeleri gezmek anlamına gelen kültür tatilidir. 

Yurtdışında ucuz deniz tatili yapabileceğimiz yaz destinasyonlarında sırayı öncelik olarak Kıbrıs almaktadır. Kıbrıs, Avrupa ülkelerine göre daha ucuz fiyatları ve daha kolay ulaşımı, uçak biletlerinin daha avantajlı olmasıyla birinci sırada yer alır. 

Ucuz yaz tatilinde deniz tatilinde bir diğer alternatif Yunanistan'dır. Özellikle son dönemde araba ile erişilebilen Kuzey Ege'nin meşhur adalarından Thassos Adası son 4 - 5 yılda Türk tatilcilerin çok fazla tercih ettiği bir destinasyon olmuştur. Buna alternatif olarak Çeşme'den Sakız Adası'na, Ayvalık'tan Midilli'ye Marmaris'ten Rodos'a teknelerle ve feribotlarla geçebilirsiniz. 

Erken rezervasyon planlıyorsanız ülkemizde de artık çok popüler olan charter uçuşlarıyla ya da "low coast" dediğimiz, daha düşük ücretlerle uçan havayollarıyla erkenden planlanmış Avrupa turları ilginç olacaktır. 

İkinci opsiyon olarak kültür turu dediğimiz destinasyonlarda ise Avrupa'da öncelikli olarak Orta Avrupa'daki Budapeşte, Viyana, Prag turları ya da haftalık İtalya turları ön plana çıkmaktadır. 

İtalya turlarında ise ağırlıklı olarak seçilen destinasyonlar Roma - Venedik - Floransa ekseninde gelişen ve bu şehirlerin etrafındaki küçük kasabaların ziyaret edildiği seyahatler olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat