Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ucuz iPhone'un (iPhone 5C) özellikleri nelerdir?

30,286
kez izlendi
Puan: 4.44 / 5
Detaylı Açıklama

Ucuz iPhone'un (iPhone 5C) özellikleri nelerdir?

Apple 2013'te geçmişine göre farklı bir pazarlama politikası geliştirerek ilk kez bir ürününün nispeten daha ucuz bir modelini geliştirdi. Apple'ın daha düşük gelir kesimine hitap eden ilk ürünü ucuz iPhone yani iPhone 5C oldu.

iPhone 5C'nin C'si aslında "color" yani renk kelimesini simgeliyor. Yani iPhone 5C'nin en büyük özelliği renkli oluşu. Apple iPhone 5C'yi, yeşil, mavi, sarı, kırmızı ve beyaz olmak üzere toplam 5 farklı renkte satışa sunuyor.

iPhone 5C, donanım özellikleri bakımından iPhone 5'e yakın olsa da dış görünüm ve tasarım olarak farklı. Boyutu iPhone 5 gibi 4 inç. iPhone 5C'nin dış yüzeyinde metal kullanılmamış. Bunun yerine kasa tek parça polikarbon ile kaplanmış. Plastik yüzeyin altında sağlamlık kazandırması için metal kaplama var. Bu metal kaplama aynı zamanda anten olarak kullanılıyor. iPhone 5C'nin iç yapısında ise diğer iPhone'larda olduğu gibi çelik malzeme yer alıyor.

iPhone 5C'nin kasası tek parçadan oluşuyor. Herhangi bir birleşim yeri, çerçeve ya da benzer bir tasarım ayrıntısı yok. Yani renkli plastik kasa tüm cihazı sarıyor.

iPhone 5C'nin kasasını değiştirmek mümkün değil. Apple yine de farklı renk isteyen kullanıcılar için 6 farklı renkte silikon kapaklar geliştirdi. Bu desenli ve delikli kılıflar, takıldığı iPhone 5C ile farklı kombinasyonlar yapılmasını mümkün kılıyor.

iPhone 5C donanım olarak iPhone 5 ile hemen hemen aynı. iPhone 5'nin 8 megapiksel kamerası var. 1 GB RAM'e sahip ve yine iPhone 5'teki gibi A6 işlemci kullanıyor. iPhone 5S'te var olan parmak izi okuma teknolojisi ve B7 işlemcisi iPhone 5C'de kullanılmamış. Aslında iPhone 5C için kasası değiştirilmiş iPhone 5 denebilir.

Zaten Apple iPhone 5C piyasaya çıktıtan sonra iPhone 5 üretmeyecek. Onun yerine iPhone 5C'nin üretim ve pazarlamasına devam edecek.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat