Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üç Aylar'ı nasıl geçirmek gerekir?

5,836
kez izlendi
Puan: 4.51 / 5
Detaylı Açıklama

Üç Aylar'ı nasıl geçirmek gerekir?

Üç aylar demek, 2 ay sonra gelecek olan Ramazan ayına hazırlık demektir. Üç Aylardaki esas fazilet buradır. Bizi Ramazan ayına hazırlar. Cenab-ı hak bize 3 aylar içerisinde kandil geceleri vermiştir. O kandillerde yasaklar işlenmez. 

Bizim vatandaşlarımızın çoğu 3 aylarda oruç tutarlar. Yani Recep ayının girmesiyle birlikte oruca başlar, bütün Recep ayı boyunca 1 ayı oruçlu geçirir. Şaban ayını da oruçlu geçirir. Daha sonra Ramazan ayının orucuna başlar. 3 ay üst üste oruç tutmuş olur. Bu 3 ay ibadet yapar demektir. Dolayısıyla bu 3 aylar içerisinde bizim Müslümanlarımız bu 3 aya çok itibar ederler. Bu aylarda mümkün olduğunca, diğer aylarda yaptıkları hataları yapmazlar.

Kimin ne zaman, nerede hidayete ereceğini Allah'tan başka kimse bilmez. O yüzden vatandaşlarımız bu aylara itibar eder, değer verir. Bu ayların içerisinde kandiller vardır. Biz kandili kandil simitlerinden anlarız, kandillerimiz yanar, çoluk çocuk bütün insanlarımız kandil gecesinde kadın-erkek camiye koşarlar. 

Bu 3 aylarda güzel şeyler yapmayı Allah hepimize nasip etsin inşallah.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat