Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Twitter'dan tehdit ediliyorum, ne yapabilirim?

422
kez izlendi
Puan: 1.67 / 5
Detaylı Açıklama

Twitter'dan tehdit ediliyorum, ne yapabilirim?

Tehdit suçu Türk Ceza Kanunu'nda düzenlenmiş cezalardandır. Şikayete bağlı suçtur. Suçun mağduru şikayette bulunmadığı takdirde suç hakkında soruşturma başlatılamaz. 

Kişinin, kendisinin ve yakınlarının vücut dokunulmazlığına zarar vermeye yönelik tehditte bulunan kişiler 6 - 2 yıl arası hapis cezası alabilirler. 

Eğer kişi mal varlığı nedeniyle tehdit ediliyorsa adli para cezası ve 6 aya kadar hapis söz konusudur. Eğer suçun mağduru çocuk ise ve ailesi şikayette bulunmadıysa savcılık re'sen soruşturma başlatabilir.

Bu suçun Twitter'da genellikle hakarete bağlı tehdit olarak ortaya çıktığı görülmektedir. Normal hayatta işlenmiş olan tehdit suçunun cezasıyla cezalandırılır. 

Twitter'da bu sorunları yaşayan kişiler emniyet ya da savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmalıdırlar. IP bilgileri tespit edilemezse diğer hesaplar üzerinden ya da sosyal medyada bıraktığı izler takip edilerek kim olduğuna ulaşılabilir. Zarar varsa maddi ve manevi tazminat davası açarak zararın teminini talep edebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat