Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tütü etek nasıl yapılır?

167,282
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tütü etek nasıl yapılır?

Tütü etek yapmak için dikiş makinesıne ihtiyacımız yok. Siz de renk renk tüllerden lastik ve makas yardımıyla çeşit çeşit tütü yapabilirsiniz. Bunun için sadece 1 saat ayırmanız yeterli. 


Malzemeler:
- Ortalama 3 metre tül ( 1 yaş için)
- Lastik
- Metre
- Makas
- İğne
- İplik

Dikiş makinesi kullanmadan evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz tütü yapımı için 1 yaş için ortalama boy olarak 43 cm tül kesin. Bunu 5 parçaya bölün. 5 parça tütünün kabarık olması için idealdir. Ölçerek 5 parça oluşturduktan sonra kesimlerinizi üst üste koyarak şeritlere ayırın. Size tavsiyem bunu 6 parçaya ayırmanız. Gördüğünüz ölçüde parçalara keserseniz bu 6 parçaya ayrılmış olur. 1 yaş için bebeğin beline göre ölçüsü değişmekle birlikte ortalama 45-50 cm olabilir. Standart olarak 49-50 cm bebek beli için 40 cm lastik kesin. Çünkü lastik genişler, düğümleri bağladıkça iyi oturacaktır. O yüzden 50 cm bebek beli için 40 cm kesin. 

Belin daha sert durması için çift kat yapın lastiğini. 80 cm lastiği arasına geçirin, daha sağlam olması için lastiği dikin. Daha sonra eteği yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu yaparken sandalye kullanabilirsiniz veya lastiği bir yere takabilirsiniz. En rahat bacağa takmaktır. Tütüyü lastiğin altına geçirerek düğüm atarak iyice sabitleyin. İlk başta size zor gelecektir. Ancak yaptıkça elleriniz alışır. Tüylerin çıkmaması için iyice sıkıştırmanız önemlidir. Az şerit kullanırsanız seyrek olur. Ne kadar çok şerit kullanırsanız etek o kadar kabarır. Bütün şeritleri bağlayarak eteğinizi bitirin. Gördüğünüz gibi tütüyü yaptık. Siz de bu malzemeleri kullanarak evde çok rahat bir şekilde cici tütüler yapabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat