Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Turunçgillerin vücut direncinin artmasına etkisi var mı?

2,091
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Turunçgillerin vücut direncinin artmasına etkisi var mı?

Portakal, mandalina, limon, greyfurt gibi turunçgiller, içerdikleri yüksek C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini destekleyerek vücut direncini artırmaya yarar. 


Günlük beslenmemiz içinde meyve öğünlerimizde mutlaka 1 - 2  adet turunçgil olması önerilir. 1 adet portakal veya 2 adet mandalina ya da yarım greyfurt 1 porsiyon meyveye eşdeğerdir. 

Turunçgillerin içinde C vitamini dışında çok faydalı mineraller de yer alır. Turunçgillerde bulunan potasyum, kan basıncının kontrolünde büyük bir avantaj sağlar. 

Antioksidan özelliklerinden dolayı turunçgillerin tüketimi vücut direncinin artmasına yardımcı olur.

Diyetisyenler tarafından, yeterli lif alınabilmesi için meyvenin kendisinin tüketilmesi önerilir. Çünkü yeterli lif almak da bağışıklık sistemini desteklemenin yanı sıra sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlar. 

Düzenli meyve tüketemiyorsanız meyvelerin suyunu da içebilirsiniz ancak meyvelerin posaları olmadan hazırlanan meyve suları, meyvenin kendisinin yenmesi kadar faydalı olmamasının yanı sıra, tek bir bardak portakal suyu için en azından 2-3 portakal tüketilmesi gerektiğinden posasız olarak tükettiğiniz bu meyve suyu nedeniyle, yoğun şeker de almak zorunda kalırsınız. Bu nedenle her zaman için meyvelerinin kendisinin tüketilmesi daha faydalı olacaktır. 


Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat