Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türkiye'de travestilerin durumunu iyileştirmek için çalışanlar var mı?

8,345
kez izlendi
Puan: 4.44 / 5
Detaylı Açıklama

Türkiye'de travestilerin durumunu iyileştirmek için çalışanlar var mı?

Türkiye'de travestilere dair net bir bakış açısı var. Toplumun en yüksek derecesi olan erkekliği reddetmiş oluyorsunuz, onurunuzu yerler altına almış ve yüzkarası olmuş kabul ediliyorsunuz. Kadınsı duyguları utanmadan nasıl yaşayabiliyorsun deniliyor. Bu nedenle de seks işçiliğinden başka bir alternatif size sunulmuyor.


Travestiler ve transseksüeller olarak eskiden çok daha yalnızdık. İlk olarak LGBTT (Lezbiyen, Gey, Bieseksüel, Travesti, Transseksüel) hareketleri travestileri sahiplendi ve biz de oralarda çalışmalara başladık.

5-6 yıldır somut anlamda eşcinsel örgütleri travesti ve transseksüel bireylerin sorunlarını sahiplenmeye başladılar. Zamanla yapılan eylemler, basın açıklamaları, gündeme müdahale çalışmaları çerçevesinde belli ölçüde sesimizi duyurmaya başladık. 

Demokratik toplumdan belli örgütler ve insanlar da sorunlarımızı dile getirmeye başladılar. Şu an için birkaç feminist grup ve LGBTT örgütler sorunlarımızı dile getiriyor. Politik anlamında artık bazı meclis üyeleri ve politikler bizlerle beraber Eşcinsel Onur Yürüyüşü'ne katılıyorlar ve somut anlamda da desteklerini gösteriyorlar.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat