Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türkiye'de en sık görülen rahatsızlıklar nelerdir?

1,038
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Türkiye'de en sık görülen rahatsızlıklar nelerdir?

Türkiye'de en sık görülen rahatsızlıklar denilince, bunu erkeklerde ve kadınlarda olmak üzere ikiye ayırmakta fayda var. Erkeklerde en sık görülen rahatsızlıkların başında bel bölgesi, kas ve iskelet hastalıkları gelmekte. Bu da erkeklerin iş yaşamında daha çok rol almasının aktif bir sonucu olarak görmekteyiz. Erkeklerde ikinci olarak toplumumuzun genel bir problemi olarak hipertansiyon sorununu görmekteyiz. Üçüncü sırada mide ülseri bulunuyor. Dördüncü sırada şeker hastalığı olarak da bilinen diyabeti, beşinci sırada ise romatizmal eklem hastalıklarını görüyoruz.

Türkiye'de kadınlarda en sık görülen hastalıkların başında hipertansiyon geliyor. İkinci sırada ise artık kadınların da iş yaşamında daha çok rol alması ile birlikte bel bölgesi kas ve iskelet sistemi hastalıkları geliyor. Üçüncü sırada kadınlarda daha yaygın olarak görülen romatizmal eklem hastalıkları bulunuyor. Dördüncü sırada menstüral sistemin doğal bir sonucu olarak demir eksikliği sorunu yer alıyor. Beşinci sırada ise osteoropoz, kireçlenme sorunları bulunuyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat