Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Turkcell T40'ın özellikleri nelerdir?

3,845
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Turkcell T40'ın özellikleri nelerdir?

Tamamen Türk mühendislerince üretilen ilk akıllı telefon olan Turkcell T40'ın kullanımı ve özellikleri ile ilgili bilgileri Turkcell Teknoloji Danışmanı anlatıyor.

Turkcell T40, Türk mühendislerinin tasarladığı Türkiye?nin ilk yerli akıllı telefonu. Sadece dış tasarımı değil, kullanıcı arayüzü de bu cihaza özel tasarlandı.

Gürültü engelleme özelliği
T40'ın en önemli özelliklerinden biri HD ses kalitesi ve gürültü engelleme özelliğidir. Bu teknoloji sayesinde hem karşıdan gelen ses çok net anlaşılır, hem de bizim sesimiz ne kadar gürültülü bir ortamda olsak da karşıya net ve berrak gider.

Surround Sss kalitesi
T40'ın diğer önemli özelliği ise müzik dinlerken deneyimleyeceğiniz ses kalitesi. T40'ın etrafı saran surround ses özelliği ile müzik dinlemek ayrı bir keyif. Ayrıca Turkcell Müzik Uygulaması ile müzik her zaman elinizin altında olacak.

Fotoğraf kalitesi
T40'ın ön plana çıkan özelliklerinden biri de fotoğraf çekim kalitesi. HDR çekim sayesinde fotoğraflar artık çok daha kaliteli ve net.

Yüz tanıma özelliği ve hazır efektleriyle T40 ile fotoğraf çekmek çok eğlenceli. T40'ın yüz tanıma özelliği ile artık fotoğraflarınızdaki yüzler çok net olacak ve hazır efektler ile de fotoğraflarınızda kolayca düzenleme yapabilirsiniz. Ayrıca Sıfır Deklanşör Gecikmesi sayesinde anı yakalamak T40 ile çok daha kolay.

Turkcell T40 ekran görüntüsü alma
Cihazınızın ekranında yer alan bir görüntüyü dilediğiniz zaman kaydedebilir ve dilediğiniz kişilerle anında paylaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, güç ve ses kısma tuşlarına aynı anda basarak ekrandaki görüntüyü kaydetmek ve Galeri'den bu görüntüyü bularak dilediğiniz kişiyle paylaşmak.

Telefonu sessize alma işlemi
T40'ı sessize almak da çok kolay. Ses kısma tuşuna uzun süre basılı tutarak cihazınızı sessize alabilir ve titreşim ile bildirimi aktif hale getirebilirsiniz.

Pil tasarrufu
Pil tasarrufu akıllı telefonlar için oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Ekranın üst köşesinden parmağınızı aşağı doğru kaydırarak bildirim ekranını açabilirsiniz. Bu ekranda yer alan Pil Tasarruf ikonuna dokunarak cihazınızın pilinin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. 

Hızlı alarm kurma işlemi
Cihazlarımızın en çok kullandığımız fonksiyonlarından biri de alarm kurmak. Telefonunuzun ana ekranında bulunan saatin üzerine dokunduğunuzda alarm ekranı açılacaktır. Alarm ekle butonuna basarak dilediğiniz gün ve saatler için kolayca alarm oluşturabilir, alarmın yanında bulunan zil ikonuna dokunarak alarmı kurabilir veya kapatabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat