Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Turkcell Maxi telefonlarda internet ayarları nasıl yapılır?

9,364
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Turkcell Maxi telefonlarda internet ayarları nasıl yapılır?

Merhaba. Ben Turkcell Teknoloji Danışmanınızım. Turkcell ve Teknoloji ile ilgili ihtiyacınız olabilecek her konuda yanınızdayım. 

Ve işte günün sorusu: Turkcell Maxi serisi cihazlarda, yani MaxiPlus5 ve MaxiPro5'te APN ayarının nasıl yapıldığını ve veri bağlantısı etkinliğinin nasıl yönetildiğini anlatacağım.

- Telefonumuzda "ayarlar" bölümüne giriş yapabilmek için ana ekrandan 6 nokta işareti bulunan "Menü" bölümüne giriyoruz. 
- Menüde "Ayarlar" a basıp "Diğer" bölümüne giriyoruz ve açılan yeni menüde "Mobil Ağlar" a giriş yapıyoruz.
- Açılan "Mobil Ağ Ayarları" bölümünde "Veri Etkin"in mutlaka işaretli olması gerekmektedir. "Veri Etkin" bölümü telefonumuzun internet alt yapısının açıp kapatma anahtarıdır.
- "Veri Etkin" bölümünün işaretli olduğunu kontrol ettikten sonra "Erişim Noktası Adları" bölümüne giriş yapalım.
- "APN'ler" bölümüne giriş yaptığımızda telefonumuzun ekranının alt bölümünde bulunan üç çizgi işareti olan "Menü" tuşuna basalım.
- Burada açılan menüde "Yeni APN" ve "Varsayılana Sıfırla" başlıklarını göreceğiz. "Varsayılana Sıfırla"ya bastığımızda telefonumuz ayarları otomatik olarak güncelleyecektir.
- Bir hata nedeniyle ayarların güncellenmemesi durumunda "Yeni APN" butonuna basarak el ile ayar yapmamız gerekecektir.
- Açılan "Erişim Noktası Düzenle" bölümünde "Ad" kısmına "Turkcell Internet", "APN" bölümüne küçük harflerle "internet" yazıyoruz, "MCC" bölümünde "286" "MNC" bölümünde - "01" yazdığımızı teyit ettikten sonra "APN Türü" bölümüne "default,supl" yazıyoruz ve telefonumuzun "Menü" Tuşuna basarak "Kaydet" ile APN ayarımızın kaydolmasını sağlıyoruz.
- APN kaydımız tamamlandıktan sonra oluşturduğumuz "Turkcell Internet" ayarının işaretli olduğunu kontrol edelim ve telefonumuzu tamamen kapatıp açalım.
- Telefonumuz açıldığında ekranın üst kısmındaki bildirim alanında "H", "E" ya da "3G" yazısının belirdiğini göreceksiniz. Bu ibareyi gördüğünüzde internet bağlantınızın gerçekleştiğini anlayabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat