Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Turkcell Maxi serisi telefonlar nasıl modem olarak kullanılır?

3,669
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Turkcell Maxi serisi telefonlar nasıl modem olarak kullanılır?

Merhaba. Ben Turkcell Teknoloji Danışmanınızım. Turkcell ve teknoloji ile ilgili ihtiyacınız olabilecek her konuda yanınızdayım. 

Bu videoda Turkcell Maxi serisi cihazlarda (yani Maxiplus5 ve Maxipro5'te) internet paylaşımının nasıl yapıldığını, Maxi telefonların nasıl modem olarak kullanılabileceğini anlatacağım. 

- Telefonumuzda Ayarlar'a ulaşabilmek için ana ekrandan 6 nokta işareti bulunan "Menü" bölümüne giriyoruz.
- Menüde "Ayarlar"a girdiğimizde "Diğer" bölümüne giriyoruz ve açılan yeni menüde "Tethering ve taşınabilir hotspot" kısmına giriş yapıyoruz.
- Açılan menüne "Taşınabilir Kablosuz Ortak" bölümünün işaretli olması gerekiyor. 
- "Kablosuz ortak erişim noktası yapılandır" bölümüne giriş yaparak kablosuz ağımız için bir şifre belirlememiz gerekiyor. Açılan menüde "Ağ SSID" kısmında varsayılan olarak telefon adımız görünmektedir, fakat istersek özel bir isim de tercih edebiliriz. 
- "Tip" bölümünde Ağ'ı gizli ya da açık bir ağ olarak tercih edebiliriz. Gizli tercihini yaptığımızda diğer Wi-Fi aygıtlar ağ taraması yaptığında ağımızı göremeyecektir. 
- Güvenlik bölümünde ağımızın şifreleme metodunu seçebiliriz. "WPA2 PSK" tercihi önerilen şifreleme yöntemidir. Şifre bölümünde varsayılan olarak bir şifre yer almaktadır fakat isterseniz şifrenizi değiştirebilirsiniz. Varsayılan şifreyi görebilmek için "Şifreyi göster" kutucuğunu işaretlememiz gerekiyor.
- "Kablosuz ortak erişim noktası yapılandır" menüsünün altında "Kaydet" yazısına tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz. 
- Artık telefonumuz internet paylaşımı yapmaya başlamış durumda. Kablosuz ağ bağlantısını destekleyen diğer cihazlar üzerinden "ağ araması" yapıp ağ şifrenizi girdikten sonra telefonunuzun internetini diğer cihazlarda kullanabilirsiniz.

Ayrıca www.turkcell.com.tr, Turkcell İletişim Merkezleri ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetlerine ulaşarak da yardım talebinde bulunabilirsiniz. 

Hayat paylaşınca güzel.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat