Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türkçe dersine verimli nasıl çalışabilirim?

2,027
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Türkçe dersine verimli nasıl çalışabilirim?

Her derse olduğu gibi Türkçe'ye de mesafeli yaklaşmamak gerekir. Verimli çalışmak için öncelikle eksik kaldığımız konuların tespiti edip bunlardan çalışmaya başlamak gerekir. Sözcük anlamı, dilbilgisi, paragraf bilgisi ve edebiyat konu başlıkları olarak ele alınabilir. 

Dilbilgisi konularıyla ilgili yeterli bilgiye sahip olmadan soru çözmeye başlamamak gerekir. Türkçe, paragraf, dilbilgisi ve edebiyat hepsi birbirinin devamıdır. Yorum yeteneğinin gelişmesi önemlidir. Sözel yeteneği geliştirmek için bolca kitap okumak gerekir. 

Bu sadece sınavlarla değil normalde de olması gereken güzel bir alışkanlıktır. Bilgi eksikliğini gidermiş öğrenciler konu çalışmasının yanı sıra bolca paragraf sorusu da çözmeliler. Edebiyat soruları da bilgi esaslı olup öncelikle konuyu çalışmakla ilgili olacaktır. 

Burada ezber yapmaktan öte şair, yazar ve türlerle ilgili okuma yapmak da önemlidir. Kitap okuma, metin okuma uzun metinleri daha iyi anlama sonucunu doğurur. Yorum kabiliyeti de bu şekilde artar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat