Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türk travestilerin kendi aralarındaki ilişkileri nasıl?

76,833
kez izlendi
Puan: 4.33 / 5
Detaylı Açıklama

Türk travestilerin kendi aralarındaki ilişkileri nasıl?

Travestilere şiddetin daha çok olduğu Merter, Çapa, Topkapı gibi tenha ve çalışma koşullarının  çok daha ağır olduğu yerlerde dayanışma daha yoğundur. Taksim ve civarında ise yaşayan 3000 travestiden söz edebiliriz. Eskisi gibi yan yana yaşanan gettolar yoktur. Bu gettolar dağıtıldığından insanlar kopuk kopuk ayrı yerlerde yaşamaktadırlar. Burada dayanışmanın zayıfladığını söyleyebiliriz. Ankara'da da güçlü bir dayanışma vardır. Bu dayanışmanın da nedeni şiddetin yoğunluğudur. 


Örgütlü bir birliktelik söz konusudur. 3000 transın yayılmış olması fuhuş pastasını da bölmekte ve sıkıntılı ve rekabetçi bir ortamın oluşmasına neden olmaktadır. Rekabet kadına ne kadar benzediğiniz ve güzel olduğunuz üzerine şekillenmiş durumda. Trans ve travestiler çok fazla sosyalleşemedikleri için şekilcilik hakim. Sosyal yaşamda olmayan, iş yaşantısı olmayan kişiler için elbette tek seçenek bedenleri olarak kalıyor.

Travestilerin kendi aralarındaki ilişkileri
Travesti ve transların kendi aralarındaki ilişkileri daha çok dış görünüşle alakalı. Kadına ne kadar benziyorsanız, o kadar saygı görüyorsunuz. Travesti ve transseksüellerin sosyal çevreleri çok kısıtlı olduğu için geriye sadece dış görünüş ve şekilcilik kalıyor.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat