Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türk Hip hop'unun özellikleri neler?

13,666
kez izlendi
Puan: 3.67 / 5
Detaylı Açıklama

Türk Hip hop'unun özellikleri neler?

Türkiye'de hip hop'un yorumu Amerikan hip hop'una çok yakın. Hip hop'un tüm öğeleri adapte edilmiş durumda. Dans, grafiti, giyim olarak bizde de çok benimsendi ve yaygınlaşmakta.

Amerikan hip hop'unun öncüleri siyahlar olduğu için sözler, anlatım türü ghetto'larda yaşananlar, gangster hayatları, sosyal ve politik durumlar gibi genelde siyah adamın tecrübesini dile getirir. Almanya'da yaşayan Türkler, yaptıkları rap'te orada Türk olmayı dile getirdiler.

Türk hip hop'unda Almanya'nın etkisi büyük

Türkiye'de hip hop yurt dışından gelen katkılarla gelişiyor. Orada yetişmiş yetenekli arkadaşlar daha iyi müzik eğitimi ve dans eğitimi alma fırsatına sahip oldukları için yeniliği ülkemize getiriyorlar.

Türkçe hip hop'un ilk örneklerinden biri Çerkez Kızı albümü diyebilirim. Islamic Force ile öncülüğünü yapıp bugünlere kadar gelen Türkçe rap müziğinde Almanya'nın katkısı da göz ardı edilemez. Almanya'da yetişmiş rapçi arkadaşlara da burada saygı ve sevgilerimi sunmak istiyorum.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat