Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tüplerin bağlanması yöntemi kimler için sakıncalıdır?

39,108
kez izlendi
Puan: 4.93 / 5
Detaylı Açıklama

Tüplerin bağlanması yöntemi kimler için sakıncalıdır?

Tüplerin bağlanması konusunda birinci şart işlemi uygulayacağınız kişinin akıl sağlığının yerinde olmasıdır. O kişi bu kararı verirken kesinlikle kendinden emin olmalı, başka birinin etkisi ya da baskısı altında olmamalıdır. Eğer kişi bu şartlara sahipse o halde işlem uygulanabilir. 


Tıbbi olarak ise kapalı ameliyat yapılmasının sakıncalı olduğu hastalarda, ciddi ameliyat geçirmiş kişilerde, enfeksiyon hastalığı geçirmiş kişilerde bu işlem yapılmayabilir. Bu durumlarda kişinin durumu iyi tartılmalıdır. Eğer başka yöntemlerle doğum kontrolü uygulanabilecekse, kapalı ameliyat kişinin hayatını tehdit ediyorsa o zaman işlemin asla uygulanmaması gerekir. 

Hiç çocuk sahibi olmamamış ya da tek çocuk sahibi olan kişilerde bu işlemin yapılması sakıncalıdır. Çiftlerin zaman içinde fikirleri değişebilir. Geriye dönülmez bir işlem olduğundan kişinin bundan emin olması gerekir. Doktorlar da bu işlemi söz konusu koşullarda uygulamak istemezler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat