Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tüp bebek nedir?

9,948
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tüp bebek nedir?

Tüp bebekte, normalde yumurta ve sperm tüpün içerisinde birleşiyor, kadın yumurtladığı zaman tüp yumurtayı tüpün içine alıyor, ilişkiye girildiğinde aşağıdan gelen sperm de tüpün içerisinde yumurtayı buluyor ve orada döllenme olayı oluyor. Oluşan embriyo da 3-4 gün içerisinde rahmin içerisine aktarılır. 

Tüp bebek işleminde bunlar tamamen laboratuvar ortamında yapılır. Kadının yumurtalarını topluyor, o yumurtaları laboratuvar ortamında erkeğin spermiyle birleştiriyoruz. Erkeğin spermiyle birleştikten sonra döllenme ve bebeğin oluşumu, yani embriyo gelişimi aşamalarını da laboratuvar ortamında takip ediyoruz. İyi gelişen embriyoları seçiyoruz ve rahmin içerisine koyuyoruz. 

Doğal yaşamda olan olayları, tüpün içerisinde laboratuvar ortamında taklit edip, gerçekleştirdiğimiz için bu işlemin adına tüp bebek konmuştur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat