Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tüp bebek nasıl yapılır?

12,433
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek, kadının yumurtaları hazırlandıktan sonra, bu bir ön tedaviyi gerektirir. Bu tedavi bazen ilaçlarla, bazen haplarla yapılabiliyor. Yumurtaların belirli bir boya gelmesi sağlandıktan sonra uygun şartlarda anestezi ile yumurtalar toplanır, laboratuvar ortamında değerlendirilir. İyi olan yumurtalara erkeğin spermi genellikle mikroenjeksiyon işlemiyle birleştirmek suretiyle döllenme işlemi sağlanır.

Tüp bebekte de laboratuvar içerisinde yapılırken çeşitli yardımcı yöntemlerden yararlanılabiliyor. IMSI yöntemi bu yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntemde daha büyük mikroskoplar kullanılarak ve daha iyi spermler seçilerek tüp bebek işlemi gerçekleştirilir. Embriyoskop diğer bir çeşittir. Kültür gibi yardımcı yöntemler de vardır. Daha pek çok yardımcı yöntemler vardır. Neticede bunların hepsi daha güzel embriyo kalitesine ulaşmak, daha iyi bir gebelik oranı sağlamak içindir. 

Laboratuvarda embriyoların gelişimi takip edilir. Bölünme hızları, ne kadar süre içerisinde istenilen boyuta geldiği, ne kadar zaman içerisinde istenilen hücre sayısına ulaştıkları takip edilir. Hastanın durumuna göre bazen ikinci, üçüncü bazen beşinci ve altıncı güne kadar beklenerek en iyi embriyonun seçilmesi işlemi yapılır. Daha sonra bu embriyo rahmin içerisine transver ediliyor. Transfer edildikten 12 gün sonra da çiftin gebelik sahibi olup olmadığı, kandan yapılan bir test ile kontrol edilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat