Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Toz maskesi nasıl kullanılır?

5,641
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Toz maskesi nasıl kullanılır?

Toz maskeleri tozlu ortamlarda çalışan kişilerin zararlı maddeleri solunum yoluyla almamak için takmak zorunda oldukları bir iş güvenliği donanımıdır. Toz maskeleri koruma seviyelerine göre P1, p2 ve P3 olmak üzere sınıflandırılır. Tozun yoğunluğuna göre bu güvenlik seviyelerinden birine sahip maske seçilir ve kullanılır.

Toz maskesi üzerindeki lastikler sayesinde kafaya takılır. Taktıktan sonra maskenin burun kısmındaki klips sıkılarak ağız ve burun bölgesine toz girmemesi amaçlanır.

Toz maskelerinin belli bir kullanım ömrü var. Kullanım ömrü dolan toz maskeleri artık kullanılamaz. Toz maskeleri hava püskürterek ya da başka yöntemlerle temizlenmez. Zira toz maskesi ortamdaki tozları sahip olduğu statik elektrik sayesinde havadan ayrıştırır. Temizlemek toz maskesinin statik elektriğini yok edeceği için o maske artık işlevsiz hale getirir.
Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat